У Департаменті кібербезпеки СБУ розповіли, як швидко виявляють кібератаки

Навігація та корисні матеріали

Щодня в Україні відбувається більше кібератак, ніж в деяких європейських країнах, та час на їхнє виявлення значно коротший. Про це говорили експерти під час Kyiv Stratcom Forum, який організовує Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

«У середньому компанія чи установа дізнається про заподіяну кібератаку лише через 270-280 днів – це середня статистика. У нас такої розкоші немає. На виявлення кібератаки у нас є години або дні, тому що ми матимемо кінетичний ефект – щось буде зруйновано. Це ще один виклик. Тому чим краще стоїть обладнання на техніці, тим швидші заходи ворога ми будемо виявляти», – розповів Андрій Окаєвич, представник Департаменту Кібербезпеки СБУ.

Про закономірність атак ворога розповіла голова комунікацій Держспецзв’язку Наталя Пінчук:

«Є взаємодія між кінетичними атаками, психологічними операціями, кібератаками. Ми простежили певну логіку в зміні тактики кібератак росіян: якщо на початку повномасштабного вторгнення вони активно фокусувались на телекомунікаційній сфері, на медіасфері, згодом фокус перейшов на енергетичну сферу, зараз знову є черговий тренд, коли активно атакують медіа», – підкреслила експертка.

Начальник управління оперативно-аналітичного забезпечення та аналізу відкритих джерел Департаменту кіберполіції Національної поліції Євгеній Панченко говорив про пошук кіберзлочинців:

«Певна кількість злочинців працює із території держави-ворога. Головна наша ціль зараз — це їхня ідентифікація, що ми і робимо доволі вдало, хоч це і складно відбувається. Це головна ціль, тому що фізично вплинути ми на них зараз через війну не можемо, санкції кримінального судочинства застосувати не можемо. Проте після перемоги кожного буде ідентифіковано», – підсумував він.

Kyiv Stratcom Forum – дводенний захід Центру стратегічних комунікацій за участі українських високопосадовців, міжнародних дипломатів та експертів з комунікацій. Мета форуму – поєднати та обмінятися досвідом про підходи до протидії гібридній агресії та побудові стратегічних комунікацій.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: