Школа з протидії дезінформації

Освітній проєкт «Школа протидії дезінформації» створений при Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки. 

Метою створення Школи є підвищення рівня стійкості суспільства до зовнішніх інформаційних впливів шляхом навчання державних службовців тематиці стратегічних комунікацій та протидії дезінформації.

Цільова аудиторія 

В першу чергу тренінгова програма спрямована на навчання комунікаційних команд центральних органів виконавчої влади (ЦОВВ) та інших органів державної влади. Ці команди забезпечують зовнішню комунікацію від імені держави, є «першою лінією захисту» від інформаційних загроз, тому повинні володіти знаннями і навичками в протидії дезінформації, а також набути експертності в стратегічних комунікаціях. Навчання цих категорій осіб забезпечує процес формування принципу «one voice» на державному рівні – тобто надасть змогу сформувати уніфіковані підходи державних органів до комунікацій.

Крім цього, навчання буде корисним і для інших державних службовців, якщо вони навіть не повʼязані напряму з комунікаційною сферою, адже кожен з нас сьогодні зіштовхується з інформаційними атаками та повинен вміти розпізнавати та протидіяти їм. 

Формат навчальної програми 

Центром запроваджений тренінговий формат навчання. 

Тренінговий формат відрізняється від інших форм навчання своєю практичною спрямованістю, інтерактивністю та технологічністю.

Основні напрямки в тематиці навчання:  
  • Протидія дезінформації як спосіб підвищення стійкості суспільства
  • Гібридні операції РФ
  • Стратегічні та кризові комунікації
Унікальність Школи  протидії  дезінформації  

АКТУАЛЬНІСТЬ  

Навчання засноване на нагальних потребах у сфері протидії дезінформації. Теми навчання та матеріали постійно оновлюються та доповнюються, з урахуванням актуальної ситуації в країні;

ЕКСПЕРТНІСТЬ ТРЕНЕРІВ  

Всі тренери Центру є діючими спеціалістами у цій галузі, щодня здійснюючи відповідну діяльність.  Також, за потреби, передбачається залучення інших фахових спеціалістів;

ЗРУЧНІСТЬ  

Формат навчання передбачає як офлайн, так і онлайн зустрічі. Офлайн зустрічі будуть залежати від актуальної ситуації в країні, адже безпека – наш пріоритет. Крім цього, передбачається можливість проходження навчання для державних службовців різного рівня обізнаності у сфері дезінформації.

Досягнення  

  • За 2022 рік було проведено понад 30 тренінгів; 
  • За 2022 рік навчання пройшли понад 700 осіб;
  • Дві навчальні програми для державних службовців було сертифіковано Національним агентством з питань державної служби («Російська дезінформація та способи протидії їй» та «Стратегічні комунікації в публічному управлінні. Стратегії кризового реагування»);
  • В межах Школи протидії дезінформації командою Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки за редакцією Центру демократії та верховенства права було створено аналітичний посібник «Гібридна війна Росії проти України. Як перемогти на інформаційному фронті». В посібнику була проаналізована інформаційна складова гібридної війни, яку РФ веде проти України; виокремлені основні ознаки та прийоми російської пропаганди та дезінформації; окреслені методи виявлення та адекватного реагування на російську дезінформацію в контексті стратегічних комунікацій, а також були запропоновані схеми оцінювання комунікаційних заходів, що були втілені в життя. Цей посібник був створений для державних службовців, працівників органів місцевого самоврядування та свідомого пересічного громадянина.

Цікаво знати:  

  1. Ідея започаткувати Школу з протидії дезінформації виникла наприкінці 2021 року. Перші пілотні тренінги Школи були проведені в квітні-червні 2022 року, а офіційний запуск відбувся 21 липня 2022 року.
  2. Перший тренінг, у рамках Школи, був присвячений темі наративів, ключових повідомлень, принципам їх формування та імплементації у щоденні комунікації державних службовців.
  3. В межах Школи також проходять тренінги для загальної аудиторії, зазвичай, слухачами цих тренінгів стають школярі, студенти та викладачі. Молоде покоління у форматі онлайн-вебінарів приєднується до вивчення актуальних тем у сфері дезінформації та інформаційної війни. Такі вебінари проводилися в співпраці з Освітнім центром Верховної Ради України та наразі є в вільному доступі на ютуб-каналі Освітнього центру ВРУ.

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: