«Школа протидії дезінформації» створена при Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки задля навчання державних службовців тематиці стратегічних комунікацій та протидії дезінформації.
Цільова аудиторія
В першу чергу тренінгова програма спрямована на навчання комунікаційних команд центральних органів виконавчої влади (ЦОВВ) та інших органів державної влади. Ці команди забезпечують зовнішню комунікацію від імені держави, є «першою лінією захисту» від інформаційних загроз, тому повинні володіти знаннями і навичками в протидії дезінформації, а також набути експертності в стратегічних комунікаціях.
Навчання цих категорій осіб забезпечує процес формування уніфікованих підходів державних органів до комунікацій (one voice policy).
Крім цього, навчання буде корисним і для інших державних службовців, якщо вони навіть не повʼязані напряму з комунікаційною сферою, адже кожен з нас сьогодні зіштовхується з інформаційними атаками та повинен вміти їх розпізнавати та протидіяти їм.
Формат навчальної програми
Центром запроваджений тренінговий формат навчання.
Основною перевагою тренінгового формату від інших форм навчання – є практична спрямованість, інтерактивність та технологічність.
Основні тематики навчання:
- Протидія та реагування на дезінформацію як спосіб підвищення стійкості суспільства
- Стратегічні комунікації
- Кризові комунікації
Унікальність Школи протидії дезінформації
АКТУАЛЬНІСТЬ
Навчання базується на нагальних потребах у сфері протидії дезінформації. Теми навчання та матеріали постійно оновлюються та доповнюються, з урахуванням актуальної ситуації в країні.
ЕКСПЕРТНІСТЬ ТРЕНЕРІВ
Всі тренери Центру є діючими спеціалістами у цій галузі, щодня здійснюючи відповідну діяльність. Також, за потреби, передбачається залучення інших фахових спеціалістів.
ЗРУЧНІСТЬ
Формат навчання передбачає як офлайн, так і онлайн зустрічі. Офлайн тренінги залежать від актуальної ситуації в країні, адже безпека – наш пріоритет. Крім цього, передбачається можливість проходження навчання для державних службовців різного рівня обізнаності у сфері дезінформації.
Досягнення (2022 – жовтень 2023)
- Проведено понад 100 тренінгів.
- Навчання пройшли понад 1000 осіб.
- Сертифікація двох навчальних програм для державних службовців Національним агентством з питань державної служби («Російська дезінформація та способи протидії їй» та «Стратегічні комунікації в публічному управлінні. Стратегії кризового реагування»).
- Створення аналітичного посібника «Гібридна війна Росії проти України. Як перемогти на інформаційному фронті». Посібник знайомить читачів з основними аспектами протидії російській дезінформації та пропаганді.
Цікаво знати:
- Ідея започаткувати Школу протидії дезінформації виникла наприкінці 2021 року. Перші пілотні тренінги Школи були проведені у квітні-червні 2022 року, а офіційний запуск відбувся 21 липня 2022 року.
- Перший тренінг, у рамках Школи, був присвячений темі наративів, ключових повідомлень, принципам їх формування та імплементації у щоденні комунікації державних службовців.
- В межах Школи також проходять тренінги для загальної аудиторії, зазвичай, слухачами цих тренінгів стають школярі, студенти та викладачі. Молоде покоління у форматі онлайн-вебінарів приєднується до вивчення актуальних тем у сфері дезінформації та інформаційної війни. Такі вебінари проводилися в співпраці з Освітнім центром Верховної Ради України та наразі є в вільному доступі на ютуб-каналі Освітнього центру ВРУ.