Понад тисячу російських пропагандистів викрито з 2022 року, – представник СБУ

Навігація та корисні матеріали

З 2022 року було викрито і задокументовано близько 1200 інтернет-пропагандистів РФ,  які закликали до геноциду і пропагували війну. Про це сказав представник Департаменту інформаційної безпеки СБУ Олександр Мельниченко під час Kyiv Stratcom Forum, який організовує Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

«Пропаганда є таким самим воєнним злочином як ракетні удари по житлових будинках, як і кібератаки на критичну інфраструктуру. Для суду, як українського, так і міжнародного, дуже важлива законно проведена лінгвістична експертиза [пропаганди] – і ми це робимо», – наголосив представник СБУ.

Разом з тим, керівник Центру стратегічних комунікацій Ігор Соловей вважає, що на Заході відсутнє розуміння, що вже немає російських журналістів у класичному вигляді.

«Насправді це співробітники інформаційних підрозділів військово-політичного керівництва рф. Зараз вони інформаційно висвітлюють бойові дії  – висвітлюють війну, ситуацію у самій Росії. Вони є таким же співучасниками бойових дій, як і ті люди, які бігають по Україні та натискають на гашетку танків чи ракет», – підкреслив Ігор Соловей.

Водночас Бен Хіп, керівник проєкту Ukraine StratCom Partnership Центр передового досвіду в галузі стратегічних комунікацій НАТО, зазначив, що у низці європейських країн досі намагаються зрозуміти, де баланс між мовою ненависті та свободою слова. На його думку, проблема полягає у законодавстві, що відстає від цифрових технологій на десятки років.

Kyiv Stratcom Forum – дводенний захід Центру стратегічних комунікацій за участі українських високопосадовців, міжнародних дипломатів та експертів з комунікацій. Мета форуму – поєднати та обмінятися досвідом про підходи до протидії гібридній агресії та побудові стратегічних комунікацій.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: