Фейки та гібридна війна: Центр стратегічних комунікацій провів тренінг для державних службовців

Навігація та корисні матеріали

9 жовтня стартувала п’ятиденна програма тренінгів під назвою «Російська дезінформація та способи протидії їй».

Спікерами навчального заходу виступили керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки (ЦСКІБ) Ігор Соловей, заступник керівника ЦСКІБ Микола Балабан, керівниця відділу стратегічних комунікацій та аналітики ЦСКІБ Марія Сагайдак і аналітик ЦСКІБ Сергій Жуков.

Серед тем, які обговорювалися з держслужбовцями на тренінгу, були аспекти гібридної війни, методи росіян, до яких вони вдаються під час інформаційної війни, та які створюють фейки.

Керівник ЦСКІБ Ігор Соловей у вступному слові до учасників висловив сподівання, що цей курс дасть держслужбовцям практичні навички в роботі:

«Ми в Центрі стратегічних комунікацій фіксуємо суттєве загострення і суттєве підвищення кількості різних дезінформаційних кампаній та інформаційних атак… тому всі навички, які ви сьогодні узагальните, структуруєте та отримаєте нові, сподіваюсь, дуже допоможуть у вашій роботі».

Заступник керівника ЦСКІБ Микола Балабан наголосив, що метою курсу є дати загальну рамку поняттям дезінформація та інформаційна війна:

«Кожен з нас має розуміти, частиною чого є дезінформація та інформаційні маніпуляції: для чого воно робиться, що це таке, якою є кінцева мета дезінформаторів. Тому сподіваюсь, що курс буде для вас цікавим і ви зможете винести з нього практичні навички».

Керівниця відділу стратегічних комунікацій та аналітики ЦСКІБ Марія Сагайдак повідомила, що детально пояснить учасникам тему інформаційної війни, як складової гібридної війни:

«Ми розглянемо ті приклади, які є релевантними до вашої роботи: як у контексті інформаційної війни використовуються ті чи інші інструменти і методи».

Сергій Жуков, аналітик ЦСКІБ, анонсував учасникам тему про інформаційні загрози та їхню присутність у нашому інфополі, а також методи, якими проти України ведеться війна:

«Йдеться не лише про Росію, а й про всіх її «друзів», які використовують інформаційні атаки, ІПСО, та інші методи агресії».

Під час п’ятиденного тренінгу учасники засвоять та навчаться: 

• виявляти дезінформацію;

• як на неї реагувати;

• що можна зробити завчасно, щоб зменшити вплив неправдивої інформації.

Програма реалізується Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спільно з Вищою школою публічного управління за підтримки Національного демократичного інституту в Україні.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: