Центр стратегічних комунікацій провів триденний тренінг для комунікаційників з Харківщини

Навігація та корисні матеріали

З 21 по 23 лютого у Києві проходив тренінг під назвою «Протидія дезінформації та стратегічні комунікації». Цього разу можливість удосконалити свої навички отримали комунікаційні спеціалісти Харківської ОВА та райдержадміністрацій області. 

Тренінг було організовано Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки (ЦСК) за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України, підтримки UNDP в Україні та фінансування уряду Японії та уряду Німеччини. 

Своїми знаннями та досвідом з учасниками ділилась команда тренерів – експерти Центру стратегічних комунікацій Сергій Жуков, Марія Сагайдак, Вікторія Мерлич та експертка з комунікацій Олена Лобова. 

Першим зі вступним словом до учасників звернувся заступник Міністра культури та інформаційної політики України з питань євроінтеграції  Тарас Шевченко.

«Для міністерства тема, яка стосується дезінформації є одним з пріоритетів. Але в першу чергу для нас важливі люди, які працюють у сфері комунікацій та протидіють ворожій дезінформації. А це навчання якраз і є інвестицією в людей – це і налагодження зв’язків і покращення навичок. На вас, як на представниках області, яка частково була  під окупацією, а зараз є прифронтовою, лежить надважлива місія. Я дуже вдячний, що ви відгукнулися і шукаєте шляхи до підвищення майстерності»

Також заступник міністра відзначив роботу Центру стратегічних комунікацій та інформбезпеки. «Я дуже радий, що був безпосередньо причетний до його появи, а неймовірна активність, яку здійснює Центр, має надзвичайний внесок в інформаційну стійкість України».

Також до привітальних слів учасникам долучився заступник Постійного представника UNDP в Україні Крістофорос Політіс.

«В умовах війни комунікаційники, особливо в прифронтових регіонах, відіграють важливу роль, адже ці регіони потерпають не лише від безперервних обстрілів, а й від дезінформаційних операцій, які загрожують безпеці людей. UNDP в Україні підтримує інформаційну стійкість держави як на центральному, так і на регіональному рівнях.  Підтримка ефективного обміну інформацією і забезпечення доступу до перевіреної та правильної інформації є критично важливими для безпеки людей, відновлення громад та зміцнення довіри між громадами та державою».

Заступниця голови Харківської ОВА Віта Ковальська нагадала про те, що в першу чергу росіяни роблять на окупованих територіях – блокують будь-яку інформацію та контакти з вільною частиною України.

«Досі з Росії надходить багато ворожої інформації, тому ми шукаємо та знаходимо ресурси на те, щоб її блокувати. Я вірю, що цей тренінг дасть можливість використати знання для підтримки українського на кожному клаптику планети, де є хоча б один українець і підтримає нас»

Керівниця освітнього напрямку Центру стратегічних комунікацій Вікторія Зражевська підкреслила важливість подібних тренінгів і зауважила, що експерти ЦСК приділяють особливу увагу роботі з регіонами.

«Центр стратегічних комунікацій приділяє особливу увагу роботі з регіонами, зокрема в навчальному компоненті. Для нас велика честь працювати разом з вами, з Харківською областю, та для вас. Цей тренінг розроблений з метою підтримати вас у виконанні ваших повсякденних обов‘язків, тому сподіваюсь він стане для вас корисним».

Метою тренінгу було відпрацювати з учасниками навички протидії та реагування на дезінформацію, розробки комунікаційних планів, а також навички комунікації в кризових умовах. Так, зокрема, за результатами роботи учасники напрацювали драфти комунікаційних планів на 3 теми, які є найбільш актуальними для області, а також підготувати плани реагування на потенційні кризи. 

Зустріч комунікаційних спеціалістів області також сприяла обміну досвіду безпосередньо між ними та налагодженню нових способів  співпраці. 

Центр стратегічних комунікацій висловлює подяку донорам та партнерам за підтримку відповідного заходу, а також Харківській ОВА за сприяння!

Фото: Стас Карташов

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: