Безпрецедентна морська блокада України. Що треба про неї знати

13 по 19 лютого Росія збирається закрити обширні акваторії Чорного і Азовського морів під приводом проведення військових навчань зі стрільбами.

Площа проведення маневрів практично робить неможливим судноплавство України в обох морях. Це є безпрецедентним кроком Москви.


Такі дії викликають особливе занепокоєння – особливо враховуючи напруження на сухопутних кордонах з Росією та Білоруссю.

Україна очікує міжнародної реакції на провокативні дії.

Довідково: 

Збройна агресія Росії у 2014 році кардинально погіршила безпеку судноплавства.

Окупація Криму призвела до встановлення Москвою монопольного контролю над Керч-Єнікальським каналом – єдиним морським сполученням азовських портів із зовнішнім світом.

Будівництво Керченського (Кримського) мосту додатково негативно вплинуло на ситуацію.

З 2018 року Росія систематично перешкоджає вільному судноплавству, закриваючи морські райони для навчань, невмотивовано затримуючи судна, а також мілітаризацією та створенням небезпечних інцидентів на морі.

Від таких дій страждає передусім торговельне судноплавство, а українські морські порти зазнають збитків.

Вдаючись до неоголошеної блокади, Росія порушує норми міжнародного морського права.

Заява МЗС України: https://bit.ly/34MS1RS 

Заява Командування ВМС України: https://bit.ly/3rEoRxm 

Total
13
Shares

Пов'язані статті

Читати

У Лугано домовилися про підтримку України на $1,9 мільярда, а у Херсоні українські захисники знищили склади зі зброєю. Головне за 6 липня

ГОЛОВНІ НОВИНИ: За підсумками конференції у Лугано Україна отримає $1,9 мільярда підтримки. Російські сили продовжують обстрілювати Дніпропетровщину. Після…