Новини

Кислиця: ООН має достатньо доказів використання РФ сексуального насильства як знаряддя війни та тортур

Навігація та корисні матеріали

Докази широкого і систематичного використання сексуального насильства російськими військами як знаряддя війни і тортур містяться в доповідях Генерального секретаря ООН, Незалежної комісії з розслідування ситуації в Україні та Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Про це зазначив постпред України при ООН Сергій Кислиця на щорічних дебатах у Раді Безпеці ООН на заході «Протидія сексуальному насильству щодо чоловіків та хлопчиків задля підтримання міжнародного миру та безпеки».

Постпред України при ООН висловив думку, що такі відкриті дебати у Раді Безпеки є можливістю «привернути увагу до жахливої проблеми сексуального насильства над чоловіками, яке широко й систематично здійснюється російськими окупантами як проти військовополонених, так і проти цивільних осіб, які перебувають у полоні».

Він також зазначив, що висновки незалежної комісії ООН дають розуміння про організацію катувань, обізнаність про це начальства російської армії та правоохоронних органів та їх цілковите відчуття безкарності.

«Ми твердо переконані, що російська армія та російські правоохоронні органи, такі як ФСБ, мають бути включені до списку сторін конфлікту, які доказово підозрюються у скоєнні актів зґвалтувань та інших форм сексуального насильства», – сказав Кислиця.

За минулий рік Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні зафіксувала 85 випадків сексуального насильства, пов’язаних із конфліктом. Ці злочини були скоєні як проти цивільних, так і проти військовополонених. Жертвами стали 52 чоловіки, 31 жінка, одна дівчинка та один хлопчик.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: