За допомогою ІПСО ворог намагається стимулювати українців до ухиляння від мобілізації, – Майоров

Експерт Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Максим Майоров

Ключова атака ІПСО відбувається на тему стійкості тилу до відключень електроенергії та мобілізації, росіяни намагаються підірвати віру в авторитет органів державної влади.

Таку думку висловив експерт Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Максим Майоров під час круглого столу «ІПСО: як жити та працювати в епоху інформаційних атак»:

Зараз ворожі зусилля спрямовані на те, щоб показати, ніби війна вступає у патову ситуацію, коли солдати будуть помирати без результату. Ворожі ІПСО спрямовані на те, щоб показати, ніби Україна намагається завалити фронт «мʼясом». Віддзеркалюють те, що робить сама росія.

ІПСО – це створення маніпулятивних пазлів, які самі по собі ніби неочевидні, але коли обʼєкт атаки складає цю мозаїку з пазлів, йому здається, що він сам дійшов до певних переконань чи певної мотивації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росію чекає епоха великих географічних відкриттів

Одним з прикладів ІПСО Майоров назвав скандальний звіт Amnesty International, у якому йшлося про те, що ЗСУ наражають на небезпеку цивільних:

Ідею про те, ніби українці прикриваються мирними, росія цілеспрямовано проштовхувала й раніше. Але саме звіт послужив підвищенням статусу російської риторики. Після публікації звіту зʼявилося багато публікацій, заяв, дискусій. До частини аудиторії росіяни все-таки донесли, що «не все так однозначно».

Представник ГУР МО Андрій Юсов додав, що використовуючи ІПСО ворог економить на використанні звичайних видів озброєння:

Є низка літер «д» – дестабілізація, дискредитація, деморалізація, дезінформація. Якщо армія буде деморалізована, почнеться втеча з власних позицій. Якщо Україна буде дискредитована в очах міжнародних партнерів, то у неї не буде зброї. Якщо буде дискредитована влада і буде дестабілізація, то почнеться хаос і Київ можна буде взяти за 3 дні. 

Ці завдання ставить перед собою вороже ІПСО, реалізуючи з десятки своїх проєктів. Вони розкручують теми, що українці – фашисти, що у нас процвітає корупція, що західну зброю продають кудись. Аби це реалізувати, задіюють величезні гроші, але це все одно економія у порівнянні з військовим бюджетом.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Total
0
Shares

Пов'язані статті

Читати

Росія випустила 13 ракет по Кіровоградщині та обстріляла Одещину, поставивши під сумнів угоду щодо експорту зерна. Головне за 23 липня

ГОЛОВНІ НОВИНИ: Росія обстріляла зранку низку українських міст. Загарбники випустили 13 ракет по Кіровоградщині, зокрема по військовому аеродрому.…
Читати

Окупанти обстріляли Слов’янськ та Оріхівський район, а Міноборони відтермінувало взяття жінок на військовий облік. Головні новини 7 вересня

ГОЛОВНІ НОВИНИ: Троє людей загинули, ще семеро постраждали внаслідок терористичного обстрілу Оріхівського району. Залужний підтвердив, що за ракетними…