Є танкова коаліція, коаліція ППО. Чому не може бути інформаційної коаліції? – Ігор Соловей

Навігація та корисні матеріали

27-28 березня Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки проводить у Києві третій щорічний форум Kyiv Stratcom Forum 2024. Українські високопосадовці, міжнародні дипломати та експерти з комунікацій зібрались на форумі, щоб обмінятися досвідом про підходи до протидії гібридній агресії та побудові стратегічних комунікацій.

Під час однієї з панелей спікери розмовляли про те, чи можлива міжнародна коаліція в інформаційному секторі та якою вона може бути. У цьому контексті голова Нацради з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасимʼюк зазначила, що наразі європейська спільнота повернулася лицем до проблеми поширення неправдивої інформації країнами-агресорами.

Наприклад, нещодавно у Європарламенті ухвалили резолюцію щодо протидії російській дезінформації. Це – наслідок спільної боротьби України та її партнерів..

«Ми маємо 4 меморандуми з партнерами із Європи, особливо у сфері боротьби з дезінформацією. Поглибили стосунки з британським регулятором, завершуємо підписання меморандуму з Францією. У жовтні ми підписали декларацію 5 європейських країн – Україна, Литва, Латвія, Польща, Румунія. Це – платформа, спеціально створена для боротьби з російською дезінформацією, бо ці країни як ніхто знають наслідки її роботи», – розповіла Герасимʼюк.

Окрім цього, Нацрада ініціювала звернення із заявою до Європейської групи регуляторів про необхідність поставити запобіжник на шляху поширення через великі платформи нацистської ідеології. 

Те, що обʼєднання зусиль в інформаційній сфері дуже на часі, підтвердив і керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей:

«Ми бачимо, якою є допомога Україні у військовому плані – є танкова коаліція, коаліція ППО, коаліція розмінування. Чому не може бути інформаційної коаліції? Україна і західні партнери мають знайти спосіб поєднати українську експертизу та міжнародні завдання».

За його словами, досвід України у боротьбі з дезінформацією, набутий ще з 2014 року, уже частково переймають партнери – вони пачками блокують російські телеканали, звертають увагу на діяльність російських і проросійських організацій у своїх країнах.

«Але цього замало. Тоталітарні режими уже обʼєднаються, а ми тільки думаємо про те, як нам співпрацювати», – зазначив Соловей.

«Нашим контрпартнером є ЄС – є розуміння та готовність продовжувати цю роботу. Потрібно працювати у медіасекторі, координувати зусилля по роботі з техплатформами. Ще один потенційний напрямок – криміналізація російської пропаганди. Центр стратегічних комунікацій працює по цьому треку з правоохоронними органами, ми готуємо для них певну експертизу, яка засвідчує, що люди, які стоять у РФ за мікрофонами, такі ж злочинці, як і ті, хто бігає з автоматом по території України», – додав керівник Центру.

Також він зазначив, що можна говорити про координацію зусиль у створенні спільного контенту та координацію роботи всередині Росії, щоби перейти від інформаційної оборони в інформаційний наступ. 

Керівниця BrandUkraine Марія Липяцька додала, що Україні потрібно працювати над комунікаціями кожною окремо взятою країною:

«Дані аналітики показують, що є певний спад уваги світу до України – на рівні 20-40%. Пошуковий інтерес до України повернувся до рівня, який був до повномасштабного вторгнення РФ. Якщо раніше іноземна аудиторія йшла за інформацією на наші ресурси, то тепер нам треба йти до них. Йти в конкретні країни та комунікувати безпосередньо з ними. У фокусі має бути наша боротьба, але це треба робити майстерно. Кожна країна вимагає свій меседж-бокс і свою локалізацію, це теж важливо».

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: