Відправка першого каравану суден зі збіжжям та провокаційні обстріли ЗАЕС окупантами. Головне за 5 серпня

Перший караван суден з українською кукурудзою вирушає з портів України. Фото: Олександр Кубраков/Facebook

ГОЛОВНІ НОВИНИ: Окупанти вночі обстріляли два райони Дніпропетровщини та невпинно атакують Миколаїв. На півдні українські військові знищили 39 росіян і чотири системи С-300. Канадські інструктори готуватимуть ЗСУ у Британії. ЄС ввів нові санкції проти Віктора Януковича та його сина Олександра.

ВІДЕО ДНЯ: Перший караван суден з українською кукурудзою вирушає з портів України

ГОЛОВНІ НОВИНИ

Перший караван суден із українським збіжжям вирушив із портів «Одеса» та «Чорноморськ»

На борту трьох балкерів NAVI STAR, ROJEN та POLARNET – 57 тисяч тонн української кукурудзи. Продовольство прямує до Туреччини, Великої Британії та Ірландії.

Окупанти вночі обстріляли два райони Дніпропетровщини

Російська армія накрила вогнем два райони – Нікопольський та Криворізький. Били з «Градів», «Ураганів», ствольної артилерії, а також є влучання ракетою Х-59. Пошкоджені приватні будинки, господарські споруди та автівки.

Ворог невпинно обстрілює Миколаїв

Вночі місто обстріляли касетними боєприпасами, а зранку – ствольною далекобійною артилерією «Піон». Пошкоджені житлові будівлі.

Вдень ворог знову вдарив по місту. Обстріл призвів до значних руйнувань житлових кварталів. Щонайменше двадцять дві особи постраждали.

Також у місті запроваджують тривалу комендатську годину. Обмеження діятимуть два дні: з 23 години 5 серпня до 5 ранку 8 серпня.

Окупанти провокаційно обстрілюють ЗАЕС та Енергодар

Зафіксовано три «прильоти» на майданчику ЗАЕС, біля одного з енергоблоків. Окупанти серйозно пошкодили азотно-кисневу станцію та об‘єднаний допоміжний корпус, також є влучання у високовольтну лінію автотрансформатора. Існує ризик витоку водню та розпилення радіоактивних речовин.

Крім того, росіяни вели обстріли з боку Запорізької АЕС по житлових кварталах тимчасово окупованого Енергодара.

ЗСУ на півдні знищили 39 росіян і чотири системи С-300

Крім цього, українські захисники знищили радіолокаційну станцію, міномет, броньовану та автомобільну техніку і три ворожі склади з боєприпасами. Також ЗСУ розбили опорний пункт росіян на тимчасово окупованій частині Миколаївщини.

До Британії на підготовку воїнів ЗСУ прямують канадські інструктори

До 225 військових інструкторів навчатимуть новобранців з України тактики патрулювання, першої допомоги та поводженню зі зброєю.

Євросоюз запровадив нові санкції проти Віктора Януковича та його сина Олександра

Рішення про санкції проти Януковичів ухвалили через «їхню роль у підриві або загрозу територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України та стабільності й безпеці держави».

Total
10
Shares

Пов'язані статті