Моніторинг

Шойгу намагається маніпулювати Лекорню: дайджест пропаганди за 5-7 квітня

Навігація та корисні матеріали

Москва хоче проштовхнути через Париж свої «переговорні» ініціативи. Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав фейки та наративи пропаганди за 5-7 квітня 2024 року.

  1. Маячня притягнута за відрізане вухо
  2. «Химерні та загрозливі коментарі» від МО РФ
  3. Оліміпійсько-дезінформаційне хвилювання Макрона
  4. Де «українська рука» в замаху на мурманського Чибіса

Маячня притягнута за відрізане вухо 

Лише за два тижні після теракту в «Крокусі» Слідчий комітет РФ опублікував «значні для слідства дані» за результатами дослідження телефонів терористів. Ними, на думку головного слідчого органу РФ, став проукраїнський колаж, який було нібито знайдено в телефоні одного з терористів.

Ще одним «підтвердженням українського сліду» в теракті, за версією СК, стало те, що «один із ймовірних учасників нападу відправив своєму куратору скриншоти панорам з карт Google, на яких видно «Крокус Сіті Хол» 24 лютого 2024 року».

НАСПРАВДІ, було б занадто навіть для російських «слідчих» протягом двох тижнів не «зламати» телефон таджиків. Навіть, сліди «націоналістів-криптовалютників» швидше знайшли. Також, за словами одного з підозрюваних, чий допит показала ФСБ, у Києві на них чекав якийсь Сайфулло, що мав видати їм по мільйону рублів. А до столиці терористи мали дістатись через спеціально розміновані дороги. На притягування за відрізане вухо цієї маячні у Москви пішло два тижні. 

До цього, нагадаємо, єдиним свідченням, яке мало підтвердити «українську версію», було те, що машину терористів зупинили на трасі, що веде до України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто бреше більше: Путін чи ФСБ?

Ще один фейк про «українській слід» розвінчало МЗС Таджикистану: «Звернули увагу на заяву секретаря Ради Безпеки РФ Миколи Патрушева, яка поширилася в інформаційному просторі Росії та інших держав, про нібито вербування посольством України в Душанбе найманців для участі в бойових діях проти Росії. Зазначимо, що це твердження російської посадової особи не має під собою жодних підстав», — заявив ТАСС речник МЗС Таджикистану Шохін Самаді.

Одного разу Путіну вже довелося просити вибачення за грубе висловлювання міністра Лаврова перед Ізраїлем. Але за Патрушева перед Таджикистаном він не перепросить. Бо він сам і є замовником «українського сліду».

«Химерні та загрозливі коментарі» від МО РФ

Не буде вибачатися Путін і за Шойгу. Париж звинуватив Москву в спотворенні змісту телефонної розмови міністрів оборони двох країн, яка відбулася ще 3 квітня. Франція стверджує, що розмова була присвячена виключно спільній боротьбі з тероризмом, Росія – що міністри також обговорювали можливі переговори щодо України. Москва також скористалася можливістю виступити із завуальованими погрозами на адресу Франції.

Так, в описі змісту розмови від МО РФ Шойгу нібито заявив своєму колезі Лекорню, що «РФ сподівається, що у випадку теракту в Москві, за цим не стоять французькі спецслужби».

НАСПРАВДІ, Макрон розкритикував російську інтерпретацію розмови, назвавши її «химерними та загрозливими коментарями». У заяві Міністерства оборони Франції йдеться, що під час телефонної розмови Лекорню закликав Росію припинити «маніпулювання» терактом у Москві, додавши, що «Париж не має у своєму розпорядженні жодної інформації, яка пов’язує напад з Україною». І все.

Росія ж заявила, що Лекорню та Шойгу обговорювали також потенційні переговори щодо України. Але ця заява була спростована іншим французьким чиновником в інтерв’ю Politico: «Мета дзвінка полягала виключно в обговоренні тероризму, а твердження про те, що Франція відкрита для переговорів щодо України, є хибним»

Показово тут те, що маніпуляція змістом дзвінка відбувається саме з боку Москви.

Оліміпійсько-дезінформаційне хвилювання Макрона

Офіційний Париж також занепокоєний хвилею російської дезінформації щодо майбутньої Олімпіади. Зараз і росЗМІ, і соціальні мережі буквально глузують з Франції, яка нібито не готова до проведення Ігор.

НАСПРАВДІ, на нещодавній церемонії відкриття нового олімпійського центру плавання журналісти запитали президента Франції Макрона, чи вважає він, що Росія націлена на перешкоджання Іграм. «Без сумніву, – відповів він, – у тому числі в інформаційній сфері. Щодня Росія публікує матеріали про те, що ми не можемо зробити те й те, тому Ігри будуть під загрозою».

Разом із ФРН – однією з головних цілей кампаній дезінформації Росії, Москва посилила пропагандистські атаки на Францію, використовуючи підроблені акаунти у соцмережах для поширення чуток та дезінформації. І не лише з олімпійської тематики.

Франція вважає, що за провокаціями із нанесенням зірок Давида на стіни Парижа після терактів, вчинених ХАМАС 7 жовтня, стоїть російська розвідка. Таким чином, росіяни намагалися розпалити ворожнечу у країні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Створення антипутінської інформаційної коаліції – на часі

Як повідомляє Бі-Бі-Сі, мережа створених у Росії сайтів під назвою Portal Kombat звинувачується у поширенні вигаданих історій, таких як твердження про те, ніби французькі найманці вже служать в Україні, або що Макрон скасував поїздку до Києва через побоювання замаху.

Де «українська рука» в замаху на мурманського Чибіса

Дивним чином ще не знайдено «український слід» у замаху на  губернатора Мурманської області Андрія Чибіса після зустрічі з народом. Один з представників цього народу декілька разів шпурнув чиновника ножем. Нападника схопили.

НАСПРАВДІ, тут знайти довгу руку «київського режиму» ще легше. Адже злочинець визнав, що «чув голоси». З огляду на те, що «бандерівці» після дагестанців взялися за чувашів, а у «Крокусі» діяли українські «біодрони», – це взагалі не проблема.

В «української руки», що замахнулася на мурманського Чибіса, є й не менш вагомі аргументи. Губернатор заробляє на екіпіровці та спорядженні для російської армії. На його дружину оформлено 17% в Чебоксарській компанії ХСН, продукція якої включає тактичні берці та черевики «Ратник» — і продається під брендами ХСН, «Святогор», Shaman. Ба більше, Андрій Чибіс ще в лютому 2020 року внесений в українську базу «Миротворець» (за незаконне відвідування окупованого Криму).

Тож недопрацьовують російські слідчі органи. Адже тут все в наявності. Навіть, без картинок у телефоні. Хоча, зважаючи на темпи роботи слідаків, щонайменше, два тижні в них ще є.

Теж саме, до речі, і з повінню в Оренбурзькій області. Там обов’язково також мають знайти «візитки Яроша». А то якось незрозуміло: Росія вже другий рік заморожує Україну та Європу, а натомість отримує «підмосковні вечори» зими 2023-2024. Підриває разом із греблею Каховську ГЕС, а затоплює чомусь Оренбурзьку область. Карма – річ незворотна. І нею маніпулювати неможливо. Хай би як мер Орська не попереджав городян про нібито українських шахраїв, які від його імені розсилають інформацію про «миттєві виплати» постраждалим від затоплення. 

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: