Новини

Російські фейки розраховані на «кліпове» мислення і сприйняття на віру, – Майоров

Навігація та корисні матеріали

Потік російських інформаційних фейків на тлі посилення військової ескалації розрахований на так зване “кліпове” мислення і спрямований призвичаїти аудиторію приймати їх на віру.

“Весь потік фейків заточений на кліпове мислення. І там не дбають, щоб вкинувши фейк, надалі його якось розвивати й обгрунтовувати. Гарними ліками проти пропаганди є повертатися до цих фейкових новин за якийсь час, цікавлячись, чи був розвиток. І швидше за все, там не буде жодного розвитку, а це одноденна історія, розрахована на дуже короткий час. Тому що вироблення фейків стоїть на потоці”, – сказав експерт Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Максим Майоров.

За його словами, одним із завдань дезінформаційної кампанії є виховання специфічної аудиторії, яка готова приймати на віру все, що говорить Росія.

“Росія створює світ постправди, а їхні засоби масової дезінформації виховують специфічний тип аудиторії, якій байдуже, що є правда, а що ні, і яка не зацікавлена у встановленні істини, а готова приймати на віру будь-що. І єдиним орієнтиром для сприйняття інформації цією аудиторією має бути джерело інформації — якщо це говорить Росія, то це приймається, а якщо вороги Росії, то це відкидається”, – зазначив експерт.

Як вважає виконавчий директор StopFake Руслан Дейниченко, масовані дезінформаційні атаки РФ пов’язані не тільки з пошуками приводів для війни в умовах останнього загострення, а й щоб послабити співпрацю України з західними партнерами.

“Це не тільки пошук приводу для війни. Росія використовує свою пропаганду практично в будь-якій сфері. Останній приклад – українці почали створювати територіальну оборону й одразу в Росії з’явилися публікації, що її створюють нацисти. Мета цих інформаційних вкидів очевидна — щоб нашим західним партнерам було важче допомагати Україні і щоб громадська думка в їхніх країнах тиснула на їхні уряди”, – зазначив Дейниченко.

Захід організував Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки. Він був присвячений аналізу методів російської кампанії дезінформації в умовах гібридної війни та посилення військової ескалації.

Відео із заходу можна переглянути тут:

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: