Новини

Окупанти продовжують помирати від рук партизан та вимушені вимикати інтернет місцевим, – огляд з ТОТ

Навігація та корисні матеріали

На цьому тижні підпілля ліквідувало одразу низку ворогів, а через «секретність» окупанти вирішили відключити мобільний інтернет місцевим мешканцям. Далі – огляд головних подій на тимчасово окупованих територіях.

Смерть окупантам

Партизанський рух кримських татар та українців «Атеш», який діє на тимчасово окупованому півострові Крим, ліквідував двох окупантів. Співробітники «росгвардії» планували провести гарний вечір та їхали з Севастополя до Сімферополя, проте їх плани зруйнував вибух.

Машину підірвали за допомогою саморобного вибухового пристрою. Обидва окупанти, які мали офіцерські звання, загинули.

А 3 лютого в тимчасово окупованому Енергодарі підірвали авто євгенія кузьміна, який працював на окупантів. Ворог не вижив.

Колишній поліцейський зрадив Україну й після початку повномасштабного вторгнення почав працювати в окупаційному «мвс». Там він допомагав репресувати мирних мешканців окупованого міста, адже наразі це єдине завдання «правоохоронців» на ТОТ.

Водночас українське підпілля продовжує демонструвати окупантам, що вони не контролюють регіон. Попри тиск, репресії та майже річну окупацію, мешканці півдня чинять спротив окупації. 

Зокрема активісти руху громадського спротиву «Жовта стрічка» поширили листівки на тимчасово окупованих територіях. Вони провели рейд вулицями Мелітополя, де розклеїли нові листівки проти російської насильницької паспортизації та намалювали проукраїнські графіті.

Аналогічну акцію активісти провели в Генічеську. Крім того, в Криму росіянам теж нагадали, що вони окупанти на чужій землі.

У Маріуполі також триває спротив окупації попри те, що російська федерація фактично стерла місто з лиця землі. Місцеві мешканці надалі демонструють окупантам своє ставлення про них, попри ризики для життя та десятки тисяч вже вбитих та «відфільтрованих» осіб.

Ворог відключає інтернет та «полює» на гривню

Ніхто так добре не розвінчує міф про «референдум» та підтримку окупації з боку місцевих, як самі росіяни. Всі дії окупантів спрямовані проти місцевого населення. 

Єдиний мобільний оператор, який на тимчасово окупованих районах Луганщини, вирішив відключити місцевим мобільний інтернет. МТС оголосив, що зв’язок буде відключено з 11 лютого через розпорядження окупаційного уряду. Також відповідна послуга буде виключена з усіх мобільних тарифних планів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому мовчать сирени у Бєлгороді?

Проте, за словами місцевих, мобільний інтернет зник в регіоні ще 2 лютого. Таким чином, ворог хоче забезпечити таємницю свого переміщення в ході військових дій: адже росіяни знають, що кожен їх крок відстежується місцевими й передається ЗСУ.

У Бердянську окупанти провели рейд по обмінах валют, аби позбавити мешканців міста можливості продавати гривню.

Окупанти блокують можливість купувати товари за гривню, відтак місцеві міняють українську гривню на рублі. Проте обмінювати гроші за курсом, який встановили окупанти, невигідно, адже він не ринковий.

Тому росіяни вирішили заблокувати валютників, які міняють валюту за ринковим курсом. Таким чином, ворог хоче збільшити залежність місцевого населення від окупаційних виплат. Цим вони розраховують покращити темпи «паспортизації», адже наявність російського паспорта стає єдиним шансом для отримання соціальних виплат від ворога.

На жаль, росіяни продовжують репресувати корінне населення тимчасово окупованого півострова Крим. У Джанкойському районі провели обшуки у 25 помешканнях кримських татар. В результаті було затримано 9 осіб. Їх звинувачують у підготовці терактів й участі в Хізб ут-Тахрір (політична партія, яку окупанти визнали терористичною).

Насправді ж під виглядом боротьби з «тероризмом» рф проводить етнічні чистки, адже рф залишається імперією, що не визнає право народів на самовизначення. Створення внутрішніх та зовнішніх ворогів лишається тим інструментом, яким кремль тримає росіян під контролем й виправдовує обмеження прав та свобод.

Російським загарбникам ніяк не вдається «привити любов» до «руського міра». Громадяни України  на тимчасово окупованих територіях раз за разом проявляють своє ставлення до окупантів. Українці чекають на визволення  і не втомлюються про це чітко заявляти найбільш доступним їм способом – розклеюючи саморобні листівки. При цьому – ризикуючи власним життям. Жага свободи в українців є вищою за всі інші почуття. 

Черговий привіт з окупованих районів Херсонщини – листи окупантам від місцевих мешканців.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: