Новини

Обережно! У WhatsApp розсилають маніпулятивні повідомлення, спрямовані на зрив мобілізації в Україні

Навігація та корисні матеріали

Центр стратегічних комунікацій розвінчав чергову брехню росіян, яку небайдужі читачі надіслали у наш бот.

Користувачі месенджера WhatsApp отримують повідомлення від незнайомих номерів, зареєстрованих у інших країнах (наприклад, Єгипті), із закликом «не пускати близьких на війну».

Так, у тексті йдеться про те, що якщо українці перестануть воювати, то їм спишуть борги за комуналку, анулюють кредити та оголосять демобілізацію. Крім цього, Росія побудує дороги, дитсадки, школи, підвищить зарплати і пенсії.

У розсилці також сказано, що «Росія – не ворог», а «Захід завозить в Україну лише зброю, смерть і ядерні відходи». І це – абсолютна брехня, як і інші тези повідомлення.

Саме Росія розпочала неспровоковану і злочинну війну проти України, Захід лише допомагає Україні вистояти та вибороти власну незалежність.

Також нічого хорошого Росія не приносить і на окуповані території. Усі обіцянки підвищених зарплат – порожні. Наприклад, на ТОТ Запорізької області після псевдовиборів, які пройшли 10 вересня, припинили виплачувати зарплати та вдвічі зменшили пенсії.

Що стосується шкіл, то у них діти проходять патріотичне виховання «за російським стандартом» – маленьких українців з дитинства вчать ненавидіти все українське та готуватися до загарбницьких воєн.

Росія не несе з собою абсолютно нічого хорошого, єдиний спосіб забезпечити собі та дітям достойне майбутнє – перемогти на полі бою та прогнати російську армію з українських земель.

Тож не реагуйте на подібні маніпулятивні повідомлення та блокуйте незнайомців, які намагаються обдурити вас.

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Повідомити про фейк

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: