В міжнародному інформпросторі гасла більше не працюють, – радник з комунікацій МЗС

Навігація та корисні матеріали

27-28 березня Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки проводить у Києві третій щорічний форум Kyiv Stratcom Forum 2024.

В українському суспільстві гасла більше не працюють, саме тому комунікаційникам доводиться шукати нові та більш конкретні способи подання інформації та завоювання довіри. Як це впроваджують в Міністерстві закордонних справ України, розповів радник з комунікацій відомства Георгій Тихий:

«Ми почали з кінця осені застосовувати те, що називаємо магією цифр. Коли ми розуміємо, що нам треба розмовляти зі скептичною аудиторією, де гасла більше не працюють, нам треба працювати через комунікацію аргументів і цифр. Цифри — це особливий інструмент комунікації, який дозволяє малювати велику картинку. Ми створили в МЗС невеличкий аналітичний підрозділ, який щотижня чи що два тижні, аналізує наявні цифри, дані й факти, які можна використати в комунікації. Наприклад вони підраховують що між 2014 і 2022 роками Україна і Росія в різних форматах провели близько 200 раундів переговорів. За цей самий час було домовлено про рівно 20 режимів припинення вогню, які Росія майже негайно порушувала».

Корупцію українці називають другою проблемою у країні після війни. Та яка ситуація насправді, розповіла керівниця управління комунікацій та інформаційної політики НАЗК Олена Конопля:

«Останнє опитування, яке презентувало НАЗК минулого тижня, показує, що 72% громадян і 73% представників бізнесу вважають корупцію великою проблемою. Але є один великий парадокс — реальний корупційний дотик (випадки вимагання або надання хабарів) населення становить 19,5%, тобто в чотири рази менше. Чи насправді ми настільки корумпована держава, як нам здається?»

Детальніше вона розповіла й про способи подолання корупції та її сприйняття українцями:

«Перше — нам треба говорити не тільки про покарання, але і превенцію, про запобігання корупції. І лише так ми зможемо корупцію знизити. Друге — в нас є дуже багато перемог. В рейтингу CPI (найпопулярніший показник вимірювання сприйняття корупції в країні) ми цього року перемістилися зі 116 на 104 місце. Це найкращий показник України за всі роки участі у цьому рейтингу. Але думка суспільства зосереджена в основному на покарані, українці думають що корупція зосереджена у Верховній Раді, у Кабінеті міністрів, на головах обласних адміністрацій, «будь-хто, але не я». Але тут все просто — корумповані міністри не беруться звідкілясь. Спочатку лікар бере 500 гривень хабаря в кишеню від пацієнта, потім він стає головним лікарем і запроваджує «відкати» на якихось закупівлях, а потім цей головний лікар стає заступником міністра. Таким чином ця історія толерується».

Один з елементів протидії ворожій пропаганді — оперативна комунікація. Як українським комунікаційникам вдалося відбити чергову ворожу атаку розповів Андрій Коваленко, керівник Центру протидії дезінформації:

«Після зміни Головнокомандувача Збройних сил України та призначення Олександра Сирського, ми спрогнозували, що ворог буде оперативно намагатися шукати його «російський слід». Ворог давно працює на тему ЗСУ, намагається зробити розкол військово-політичного керівництва нашої держави, налаштувати військових проти політичного керівництва і всередині армії знизити мотивацію військовослужбовців. Ворог почав робити дуже різні сюжети, де знаходив невідомих людей, яких видавав за друзів дитинства Олександра Сирського, які розповідали історії його юності, де він служив, де він жив, з ким він дружив, намагаючись сюди транслювати наративи, що це повністю їхня людина. І якби ми не пояснили мету ворога, то в суспільстві домінували б сигнали саме російські».

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: