Ми маємо запропонувати світу нову адженду боротьби з дезінформацією, — міністр Федоров

Навігація та корисні матеріали

27-28 березня Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки проводить у Києві третій щорічний форум Kyiv Stratcom Forum 2024.

Українські високопосадовці, міжнародні дипломати та експерти з комунікацій зібрались на форумі, щоб обмінятися досвідом про підходи до протидії гібридній агресії та побудові стратегічних комунікацій.

На форумі 2024 року головними стали питання того, як Україні комунікувати нові виклики в інформаційній війні з Росією та як стимулювати західних партнерів створити єдиний «інформаційний фронт» протистояння російській пропаганді.

На початку форуму т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв розповів про два комунікаційні виклики, які постали перед нашою державою з початком повномасштабного вторгнення. 

«Два виклики постали перед нами — протидія фейкам, дезінформації, які йшли з боку Росії, і необхідність донесення українських наративів світу. Чи впорались ми з цим завданням за два роки? Ми справляємося, а про успішність ми скажемо тоді, коли буде остаточна перемога. Але зараз ми мусимо вносити корективи в наші плани, стратегії й це нормально». 

«Я дякую Центру стратегічних комунікацій, і особисто пану Ігорю Солов’ю, який відкрив наш форум, за послідовну роботу з впровадження таких важливих сьогодні завдань і наративів в наші зовнішні стратегічні комунікації. Дякую партнерам з інших українських інституцій, цивільним, військовим, які працюють сьогодні за різними напрямками і в різних форматах. Це все одна єдина потужна наша робота».

Віцепрем’єр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров відповів на запитання про те, як відбувається комунікація з різними соцмережами зараз та чи вбачає він особливу загрозу у Telegram.

«Зараз ми бачимо великий потік дезінформації, мова не тільки про Telegram. Інформаційна війна йде вже на новому рівні. Створюється дуже багато різного контенту, буцімто українського, але насправді він створюється явно з російської сторони».

За словами Федорова, Україні потрібно сформувати чітку нову адженду щодо боротьби з дезінформацією та донести її до світу.  

«Нам потрібно запропонувати світу нову адженду, як боротися з дезінформацією. Сьогодні ми найбільший полігон для тестування російської пропаганди, будь-яких наративів і інструментів».

Начальник управління преси та інформації Міністерства оборони України Іларіон Павлюк підкреслив необхідність у змінах комунікації з українським суспільством.

«Настрій «переможемо за місяць» допомагав триматися на початку війни, але зараз подібні настрої однозначно є деструктивними. Ми дуже сильно потребуємо дорослої розмови, коли комунікації не намагаються робити покращену картинку. Зараз наша відповідальність маневрувати між безпекою і протидією, не даючи ворогу ніяких додаткових інструментів впливу, вести з власним суспільством дорослу розмову і говорити про проблеми. Це складно, це потрібно робити постійно». 

«По суті, є три зовнішні загрози: інформаційний вплив на населення нашої країни, потужні дезінформаційні кампанії і загроза, яка стосується повного інформаційного панування на ТОТ нашої держави. І повірте мені, починаючи з 2014 р. Росія застосовує простий підхід — повна ізоляція інформаційного простору та інформаційно-психологічна обробка населення», – підкреслив заступник начальника ГУР Міністерства оборони України Вадим Скібіцький. 

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: