Меморіал жертвам Голодомору в Києві стане музеєм світового рівня, – Дробович

Навігація та корисні матеріали

Меморіал жертвам Голодомору в Києві – перший музей світового рівня, який будує незалежна Україна. Будівництво другої черги музею триває з 2017 року.

Про це заявив голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович під час дискусії «Як нам зберегти правду про Голодомор?» від Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

«Цей музей коштує щонайменше півтора мільярда гривень, і де експозиція коштуватиме кілька мільйонів доларів. Україна не будувала великих музеїв до цього. І цей музей присвячений трагедії Голодомору. Відповідно це говорить про позицію держави», – зазначив він.

Дробович нагадав, що у 2009 році відкрили пергу чергу Меморіалу пам’яті жертв Голодомору.

«Виникає одне з найбільших місць пам’яті Голодомору в Україні та світі. Він стає місцем, де створюється традиція вшанування пам’яті. А для цього дуже важливі реальні місця, вони посилюють культуру пам’яті», – підкреслив голова Інституту нацпам’яті. Він додав, що в Україні вже склався національний консенсус щодо Голодомору, а держава підтримує цей консенсус у суспільстві.

«Немає такої української родини, яка б не постраждала від комуністичного тоталітарного режиму. У кожній родині є своя історія, яка пов‘язана з Голодомором, яка пов’язана з червоним терором або якимись іншими фактами репресій», – зауважив Дробович.

Державна політика щодо Голодомору, за його словами, зараз базується на трьох важливих установках. По-перше, держава усвідомлює важливість теми Голодомору і вже сформувала офіційний церемоніал вшанування його жертв. По-друге, підтримує суспільного консенсусу у розумінні Голодомору. По-третє, не втручається в академічну дискусію і не ставить завдань дослідникам.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: