Моніторинг

Кремль вирішив «розхитати» Штати: дайджест пропаганди за 27 березня

Навігація та корисні матеріали

Китай вже не приховує свого роздратування Путіним, а Росія обіцяє більше не «рятувати» Сполучені Штати Америки. Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав головні фейки та наративи пропаганди РФ за 27 березня.

 1. Мінськ та Москва фактично втратили Пекін
 2. У Патрушева геопсихічний розлад
 3. Кремлівські старці маніпулюють пенсіями
 4. Олімпійське питання не може бути аполітичним

Мінськ та Москва фактично втратили Пекін

Як і очікувалося, вслід за напівофіційним звинуваченням Росії з боку Китаю щодо недотримання зобов’язань нерозповсюдження тактичної ядерної зброї, пролунало й офіційне.

«Війну в Україні за жодних умов не можна доводити до стану ядерного конфлікту». Про це заявила офіційна представниця МЗС КНР Мао Нін, коментуючи заяву Путіна про плани розмістити тактичну ядерну зброю (ТЯЗ) в Білорусі, повідомляє Sohu.

Мао Нін нагадала, що у січні 2022 року лідери п’яти держав, які мають ядерну зброю, виступили зі спільною заявою, в якій йдеться про те, що перемогти в ядерній війні неможливо.

НАСПРАВДІ, це не перша світова ядерна брехня Путіна. За останні роки він щонайменше, чотири рази робив це.

 • у 2016 році запевняв, що «брязкати ядерною зброєю — це остання справа»;
 • 2017 року розповідав, що «Росія підтримує ідею всебічної відмови від ядерної зброї»;
 • 2019-го випустив аналогічну заяву після зустрічі з лідером КНР Сі;
 • у грудні заспокоював усіх: «Ми нікому нашу ядерну зброю не передавали і не передаємо».

На 6 квітня призначено засідання вищої ради так званої Союзної держави за участю Путіна та Лукашенка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кремль ґвалтує білоруську «молодшу сестру»

Сам Лукашенко також просуває ідею того, що Білорусь повинна мати ядерну зброю, нехай не свою, а російську. Втім його маніакальне бажання заволодіти ядерною кнопкою («щоб поважали») давно та добре відоме. До чого це може призвести у майбутньому, можна лише здогадуватись. Але вже сьогодні можна констатувати: Мінськ і Москва фактично втратили Пекін. Він теж, гадаємо, зрозумів, що настав час зупинити ядерного шантажиста. І, сподіваємось, дуже скоро також перейде від передостанніх китайських попереджень до діла.

У Патрушева геопсихічний розлад

За останній рік вже стало народною прикметою: якщо у Росії справи кепські, то вона лякає або ядерною або якоюсь іншою «диво-зброєю». Цього разу на передову інформаційного полю бою її «викотив» секретар Радбезу РФ Патрушев.

За його словами, Росія може перемогти «будь-якого супротивника», у тому числі й США, через те, що має «унікальну зброю».

Він взагалі розповів чимало дивних речей про США, що свідчить про явні ознаки психічно-геополітичного розладу у всієї кремлівської зграї. 

Наприклад, Патрушев впевнений, що:

 • прості американці і пальцем не поворухнуть для збереження цілісності США, бо розуміють, що не потрібні своїй владі;
 • Росія щонайменше двічі рятувала США від розпаду, але цього разу допомагати їм зберігати їхню цілісність недоцільно;
 • південні сусіди США повернуть собі свої території, викрадені американцями;
 • США набули статусу наддержави, грабуючи інші народи, але так і залишилися ковдрою, яка може розійтися по швах.

НАСПРАВДІ, коли режим лякає диво-зброєю або червоними (чи вже бордовими) лініями це – вірна ознака його кінця. Московський бункер-2023 все більше схожий на берлінський-1945 – з його маніакальними мареннями. 

Російська спецоперація «Шатун» спочатку не пройшла в Україні, потім у Євросоюзі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ядерний та газовий шантаж: Як РФ намагається розхитати ситуацію в ЄС та США

Італійське видання Corriere Della Sera написало: «З першої хвилини війни, що почалася понад 13 місяців тому, Путін  розраховував на те, що йому вдасться залякати західну громадськість, яка відвикла від логіки холодної війни, і тим самим обмежити отримання Києвом допомоги від Заходу… Тому зараз з нашої сторони потрібні холоднокровність та спокій, координація дій між союзниками, витримані реакції. Це – єдиний спосіб не допустити того, щоб російська стратегія, яка використовує лякало ядерного Голокосту, увінчалася успіхом і компенсувала ті провали та невдачі, які виснажена армія РФ зазнає на полі бою».

Саме так це і відбувається. Усі дослідження доводять, що єдність і підтримка країн-союзників України непорушна.

Отже, з відчаю Кремль не знайшов нічого кращого ніж спробувати тепер «розхитати» Сполучені Штати. Те, що справа ця невдячна – відомо ще з часів «Трампнаш!». Але так відчайдушно вірять в «диво-пігулку» тільки хворі люди. Смертельно хворі.

Кремлівські старці маніпулюють пенсіями

Із серії «Захід, що загниває»: пропаганда зараз смакує масові акції протесту та страйки у Німеччині та Франції. І, відповідно, маніпулює.

Так, уповноважена з того, що в РФ лицемірно називається «права людини», Москалькова закликала міжнародні правозахисні організації звернути увагу на порушення права зібрання у Франції, де місцеві протестують проти підвищення пенсійного віку.

А сам Путін назвав пенсійну реформу у Франції більш жорсткою, ніж в Росії.

НАСПРАВДІ, в Росії, де Путін клятвенно обіцяв не підвищувати пенсійний вік (але зробив це під час чемпіонату світу з футболу 2018 року), навіть важко уявити якісь масові протести з цього і не тільки приводу.

А щодо французьких пенсіонерів, за яких так непокоїться Путін, то середній термін тривалості життя чоловіка у Франції майже 80 років, а в Росії лише 65. Пенсійний вік у Франції хочуть підняти лише на 2 роки (до 64), а в Росії його одразу підняли на 5 – рівно до показника офіційно визначеної середньої тривалості життя чоловіка — 65 років.

Тобто француз у середньому проживе на пенсії 15 років, а в РФ половина чоловіків взагалі до неї не доживає. Торік пенсіонерів у Росії поменшало на 232 тисячі.

Середня пенсія у Франції наближається до 1400 євро, а в РФ близько 200 євро.

Але росіяни не вдаються до таких підрахунків, адже за них все Путін рахує.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіяни готують нову ІПСО про те, «как в России жить хорошо»

Секвестр бюджету, запущений урядом РФ через необхідність фінансувати криваву путінську авантюру в Україні, торкнеться десятків мільйонів російських пенсіонерів. Середня страхова пенсія у Росії цього року становитиме 19 823 рублі. Закладена до бюджету і широко розпіарена Путіним індексація — на 4,4% — буде нижчою за рівень інфляції, який прогнозує Мінекономрозвитку (5,5%). Соціальні пенсії влада планує проіндексувати лише на 3,3%, тобто майже вдвічі нижче за очікувану інфляцію.

Вже офіційно повідомлено, що у 2025 році середньомісячна пенсія в Росії опуститься нижче 30% від середньої зарплати.

А щодо США, то середня пенсія в них складає 1675 доларів (124 275 рублів). Тому Патрушеву та іншим кремлівським старцям доведеться ще довго хитати американців.

Олімпійське питання не може бути аполітичним

І наостанок про Олімпіаду. «Наші принципи чітко вказують, що будь-яка активна підтримка війни, включаючи носіння знака Z та багато іншого – заборонена. Будь-хто, хто таким чином підтримує війну, не може виступати» сказав 23 березня президент МОК Томас Бах.

За його словами, «ми маємо бути аполітичними, хоча й співчуваємо, страждаємо та розуміємо український народ та спортсменів. З іншого боку, ми як глобальна організація несемо відповідальність за права людини та Олімпійську хартію».

Коли його запитали, що робити з російськими спортсменами, які є військовими або мають зв’язки з силовими організаціями, Бах анонсував обговорення цього наступного тижня.

І ось 28 березня виконком МОК обіцяв, що розгляне питання допуску росіян та білорусів до міжнародних змагань.

НАСПРАВДІ, олімпійський чемпіон з фехтування Томас Бах пропонує наступне: якщо у вашу шию вже встромили кинджал і грабують, але пояснюють це суто політичними розбіжностями, – треба все одно залишитися аполітичним, користуватись високими олімпійськими ідеалами та радісно волати:

«О, спорт – ти мир!».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому російські спортсмени не мають брати участь в Олімпійських іграх

У випадку з Росією «аполітичність спортсменів» не працює. Бо спорт став частиною її «переможної» ідеології, густо змішаної з сечею сочинських чемпіонів 2014-го.

База російських спортсменів (серед яких – чимало переможців та призерів Олімпійських ігор та чемпіонатів світу), які так чи інакше підтримують повномасштабне вторгнення в Україну та терористичний режим Росії вже перевищила 300 осіб.

Набагато аполітичнішими за них були металурги маріупольської «Азовсталі», касири кременчуцького ТЦ «Амстор», лікарі миколаївської Баштанки, селяни Херсонщини та десятки тисяч інших українців, які теж без усякої політики просто жили і чекали на Олімпіаду.Яка через неспортивну поведінку МОК, на жаль, перетворилась на ганебну політику з вибілювання російської кривавої бійні в Україні. 

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: