Новини

Ізраїльський центр NATAL підготував 27 українських фахівців у галузі психічного здоров’я.

Навігація та корисні матеріали

Йдеться про спеціалістів, які працюють у закладах та структурних підрозділах МОЗ, МВС, Міноборони, Мінсоцполітики, Мінветеранів, Мінреінтеграції, повідомили у міністерстві охорони здоров’я.

Така підготовка стала можливою завдяки домовленостям між першою леді України Оленою Зеленською та першою леді Ізраїлю Міхаль Герцог у рамках ініційованої дружиною президента України Національної програми психічного здоровʼя та психосоціальної підтримки.

Протягом п’ятиденного семінару в Ізраїлі наші спеціалісти з різних куточків України пройшли підготовку за вкрай актуальними темами:

  • запобігання вторинній травмі та вигоранню фахівців, які надають допомогу, техніки самодопомоги для фахівців;
  • стрес і гостра стресова реакція, травма;
  • психологічна стійкість на полі бою;
  • посттравматичний стресовий розлад;
  • робота з різними групами населення – військовими, ветеранами, переселенцями, тими, хто був у полоні, жертвами насильства, родичами військових, дітьми, підлітками, батьками та інш.;
  • методи допомоги постраждалим від гендерно обумовленого насильства під час війни тощо.

Це тільки початок, бо наша мета – зробити психологічну допомогу такою самою повсюдною, доступною, обов’язковою, як і загальномедична. Хочу подякувати всім, завдяки кому з’явився цей курс: першій леді Ізраїлю Міхаль Герцог, команді NATAL. Також – посольству України в Ізраїлі та Мінінфраструктури за допомогу в організації та супроводі проєкту і посольству України в Польщі за допомогу учасникам навчальної програми, – зазначила Олена Зеленська.

Національна програма психічного здоров’я та психосоціальної підтримки – ініційована Оленою Зеленською і має на меті допомогти громадянам подолати стрес, пов’язаний з війною, та наслідки пережитих травматичних подій, запобігти розвитку психічних розладів.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: