Facebook видалив акаунти, які поширювали фейки про вакцини

Facebook видалив мережу акаунтів з Росії, які ширили фейки про західні вакцини.

Як зазначено у звіті за липень, компанія видалила 65 акаунтів у Facebook і 243 аккаунти в Instagram, які поширювали інформацію проти щеплень.

Ці акаунти публікували фейки про західні вакцини. Наприклад, поширювали інформацію, що вакцина AstraZeneca нібито перетворює людей на шимпанзе, а також піддавали сумніву ефективність вакцини Pfizer, посилаючись на витік документів з компанії AstraZeneca.

У звіті йдеться, що кампанія проти щеплень, яка була націлена насамперед на аудиторію в Індії, Латинській Америці та США має зв’язок із дочірньою компанією Fazze, зареєстрованою в Британії маркетинговою фірмою, діяльність якої велася в основному з Росії.

Агенство поширювало брехливі матеріали і організовувало петиції, щоб підкуплені інфлюенсери з хорошою репутацією могли їх використовувати в своїх постах.Сьогодні Fazze заблокована у Facebook, але все ще існують інші платформи, через які Росія намагається підірвати довіру до вакцини від коронавірусу.

Детальніше зі звітом (англійською) можна ознайомитись тут:

July 2021 Coordinated Inauthentic Behavior Report

Total
0
Shares

Пов'язані статті

Читати

Провокації в зоні ОСС

Увага! На Водохреща можлива провокація в зоні ООС у Донецькій області Як стало відомо Центру стратегічних комунікацій, 19…