Заява Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки у зв’язку з тиском і погрозами на адресу команди Texty.org.ua

Навігація та корисні матеріали

Українська агенція журналістики даних Texty.org.ua та незалежна громадська організація заявила про тиск, який чиниться на неї після публікації дослідження «Американські гойдалки. Від трампістів до комуністів, хто і як агітує за припинення допомоги Україні».

Користуючись даними з відкритих джерел, команда Texty.org.ua виявила 388 осіб та 76 організацій США, які публічно виступають проти підтримки України. У списку, наприклад, опинились губернатор штату Флорида Рон ДеСантіс, журналіст Такер Карлсон, бізнесмен Ілон Маск, видання The Daily Wire, дослідницький центр Cato Institute тощо. Крім того, провівши масштабну аналітичну роботу, Texty.org.ua зібрали ґрунтовні докази того, що риторика фігурантів дослідження часто співзвучна російським пропагандистським наративам. Особлива цінність дослідження полягає в тому, що воно виявило не лише окремих акторів, але й їхні взаємодії між собою, а іноді – навіть з російськими медіа та державними інституціями.

«Ми не називаємо фігурантів цього дослідження ворогами України, не оскаржуємо і не засуджуємо їхнє право на свободу висловлювання, ми лише констатуємо факт, що вони виступають проти підтримки України й що аргументи, які наводить багато хто з них, співзвучні з наративами російської пропаганди щодо України», – підкреслюють у команді Texty.org.ua.

Однак, на адресу журналістів пролунали безпідставні звинувачення. Наприклад, Конгресвумен Марджорі Тейлор Грін назвала дослідження «списком ворогів» і заявила, що за цим буцімто стоїть особисто президент України Володимир Зеленський. 12 червня сенатор Джей Ді Венс і член Палати представників США Метт Ґейтц звернулися до Комітету з питань асигнувань Палати представників із проханням припинити підтримку Texty.org.ua Сполученими Штатами. Ілон Маск пішов ще далі, закликавши внести Texty.org.ua до санкційного списку терористичних організацій.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки високо цінує внесок команди Texty.org.ua у протидію дезінформації та пропаганді. З 2010 року ця організація розвиває напрямок журналістики даних і зарекомендувала себе як ґрунтовне та об’єктивне джерело інформації. Робота журналістів неодноразово відзначена престижними міжнародними преміями.

Вважаємо, що дослідження «Американські гойдалки. Від трампістів до комуністів, хто і як агітує за припинення допомоги Україні» зроблене на високому професійному рівні і справді не містить маніпуляцій, оціночних суджень, мови ворожнечі тощо. Відтак, звинувачення, що лунають на адресу журналістів є маніпулятивними та несправедливими. Крім того, заклики позбавити організацію фінансування, пропозиції визнати її «терористичною» виглядають як тиск на свободу слова і наступ на незалежну журналістику.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: