Євромайдан є революцією нового типу, – історик

Навігація та корисні матеріали

Євромайдан є революцією нового типу, коли люди боролися за те, що не можна виміряти грошима.

Таку думку висловив історик Ярослав Грицак під час дискусії «Як Майдан змінив Україну?».

«Коли ми говоримо про Революцію Гідності, то маємо справу з революцією цілком нового типу. І це є дуже великою надією, тому що ця революція не закінчилася, вона перманентна. А це дає також велику надію на те, що українські реформи не застопоряться», – сказав історик

За його словами, ми звикли вважати архетипом революцій Французьку чи Жовтневу, однак події на Майдані 2014 року суттєво відрізняються від них.

«Очевидно, ці революції супроводжувалися насильством, яке доходить до терору. Ці події дійсно починалися з різкого зубожіння населення, це дійсно був один з мотиваторів тих виступів. Усього цього ми не маємо у випадку нових революцій», – заявив експерт.

На його думку, нова революційна хвиля цікава тим, що стосується не лише країн третього світу з авторитарними чи напівавторитарними режимами, а всіх – Заходу, Сходу, Півночі та Півдня. А люди, які виходять на протести, – переважно молодь, яка зростала в інших умовах, ніж її батьки.

«Як виглядає Євромайдан у цьому контексті? Як подія, яка цілком вписується в цю схему. Але, з іншого боку, він виглядає як подія, яка є екстраординарною. Тому що з усіх цих революцій Євромайдан є однією з небагатьох або навіть єдиною переможною революцією», – підкреслив історик.

Як повідомлялося, щороку 21 листопада в Україні відзначається День Гідності і Свободи. Його встановлено на честь початку двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції гідності 2013 року.

Саме 21 листопада 2013 року розпочалися протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: