Аналітика

Як Кремль планує перетворити українських дітей на рашистів – плани до 2030 року

Навігація та корисні матеріали

З нового року путінізм з новою силою взявся за дітей і молодь. Це стосується й власних громадян, але особливо – юних та маленьких українців на тимчасово окупованих територіях. Режим апробує на неповнолітніх методи, які, на його думку, за  десятиріччя зможуть перетворити українських дітей на росіян, а ближчу перспективу – вирішити демографічні проблеми РФ та підготувати мобілізаційний резерв для нових агресивних війн.

Під гасломами «об’єднання слов’ян» молодь вже намагаються залучати в  «Юнармію» – масову молодіжну організацію, яку курує Міністерство Оборони Росії. На роботу з дітьми в Україну приїздять молоді й заряджені вихователі з Росії – так собі професійні масовики-затійники російського фашизму, які й мають стати інженерами душ підкореного населення.

Наприклад, в рамках щотижневого російського уроку вони відвідують молодь у звичайних школах з метою пропаганди. Такий урок під назвою «Розмова про важливе» вже відбувається щопонеділка з початку навчального 2022 року як в самій Росії, так і на окупованих нею територіях.

Російські військові та бойовики т.зв. «ЛДНР» відвідують школи в ними ж зруйнованому Маріуполі та роздають дітям цукерки, намагаючись викликати довіру та емпатію.

Навіть «високі шишки», наприклад депутати Держдуми РФ, також знаходять час на «перевиховання» дітей, приїжджаючи поговорити з ними про «український фашизм». Самих дітей періодично змушують виконувати виступи перед «асвабадітєлями» в рамках системи позашкільних гуртків.

Запроваджена на окупованих територіях «профілактична опіка» над дітьми насправді є грою в благодійність «доброї Росії». Все заради новин у медіа на кшталт: «У Запорізькій області медики за дорученням Путіна проводять профогляди дітей».

29 січня були оприлюднені нові доручення Москви щодо запровадження стратегії молодіжної політики до 2030 року. З них зрозуміло, що окупанти поставили за мету «закрутити гайки». Наприклад, заплановано взяти під контроль російської держави всю позашкільну систему дитячого виховання. Так, усі творчі гуртки в Росії та на окупованих територіях мають увійти до системи  «Загальноросійського громадсько-державного руху дітей та молоді – «Рух перших», який на базі регіональних та муніципальних організацій дитячої та юнацької творчості планує відкрити свої центри. Але особливість розвитку такої  системи полягає в тому, що до роботи з дітьми в творчих гуртках системно залучатимуть «героїв Росії» та «ветеранів СВО» –  в рамках програм наставництва. 

Завдання посилити роботу з молоддю в лютому вже озвучив і гауляйтер окупованого Криму Аксьонов. 

Залучаючи молодь в парамілітарні структури Міноборони, на кшталт «Юнармії», РФ порушує Женевську конвенцію, яка забороняє вербувати в армію цивільне населення окупованих територій. Адже робота зі старшокласниками – ніщо інше, як створення мобілізаційного резерву.

Дослідники з Єльського університету виявили, що РФ системно переселяє в Росію українських дітей та займається їх ідеологічним перевихованням. Вони знайшли 43 заклади, куди починаючи з 24-го лютого привезли 6 тисяч українських дітей і підлітків. У більшості таких закладів займаються проросійським перевихованням, а в деяких – проводять військовий вишкіл або протидіють поверненню до батьків в Україну, йдеться в дослідженні. 

Окупація чужих територій агресивним режимом сучасної Росії несе небезпеку втягування їх населення у вир братовбивчих та загарбницьких війн. Ще до повномасштабного вторгнення, коли під контролем Москви було близько 7% українських територій, їх мешканці вже були змушені вбивати і вмирати в інтересах Кремля – в Україні, на Північному Кавказі, в Сирії.

Нині ж, за даними «Східної правозахисної групи», проти України підняли зброю близько ста тисяч її громадян, з яких кілька десятків тисяч вже загинули. І це аж ніяк не «громадянська війна», як можуть поспішити оголосити глашатаї Кремля.

Як саме дітей втягують у секту «свідків Леніна-Сталіна-Путіна»

У листопаді було відкрито херсонське відділення «Юнармії». Керувати нею відрядили такого собі Серафима Іванова. За інформацією сайту Investigator.org.ua, він є членом «молодіжки» Санкт-Петербурзького міського відділення Всеросійської організації «Бойове братство» – загальноросійської некомерційної організації ветеранів локальних війн та військових конфліктів. На зустрічах з українськими дітьми Іванов просуває меседж, що Росія є соціальною державою, яка піклується про людей, а саме про дітей, які, на відміну від України, де «все розграбовано», мають багато можливостей.

Наприклад, свою зустріч зі школярами Генічеська (на фото) він прокоментував так:  «Ми показали справжні можливості, справжні блага, яких вже досягають, і за допомогою яких стають кращими їхні однолітки. Це – поїздки до «Артеку», це – здобуття навичок медичної допомоги, військово-патріотична підготовка».

Про те, що росіяни планують збільшити «заходи з підняття рівня патріотизму» в школах на тимчасово окупованих територіях 31 січня заявив і Центр національного спротиву. Там повідомили, що гауляйтер Криму Аксьонов зустрівся з регіональним керівником ДОСААФ (Добровільне товариство сприяння армії, авіації та флоту Росії) Андрієм Поповим з приводу участі цього пережитку радянської епохи у вихованні дітей. Йдеться про школи Криму, а також загарбаних районів Запорізької та Херсонської області. 

Центр національного спротиву також назвав причину такої активності – нещодавно окупанти провели дослідження настроїв серед молоді півдня України, яке засвідчило, що юні українці не підтримує окупантів.  

Тому вони вирішили активізувати роботу з українськими дітьми. Зокрема на окуповані території вже прибув заступник начштабу «Юнармії» Віктор Кауров, який провів зустріч з гауляйтерами Сальдо та Балицьким. Як зазначають в Центрі національного спротиву, «Загальноросійський громадсько-державний рух дітей та молоді –  «Рух перших» – є подібним до Комсомолу й має ознаки тоталітарного культу».

Вже фіксується й пряма агітація за вступ у російську армію на окупованій частині Херсонщини. У  навчальних закладах Скадовського району на заняттях з допризовної підготовки учням 10-11 класів розповідали про вступ на військову службу до російської армії.

Крім того, окупаційна адміністрація у Скадовському, Каланчацькому, Новотроїцькому та Генічеському районах анонсувала створення кадетських класів у школах, де юнаки від 15 років мають «поглиблено вивчати військову справу».

Також Центр національного спротиву повідомив, що зважаючи на відсутність попиту, росіяни пропонують щомісячні виплати в розмірі 4 000 рублів батькам, чиї діти підуть навчатися до їх фейкових ВНЗ, організованих на тимчасово окупованих територіях. 

Депутати з Держдуми РФ, які відвідують окуповані території, теж небайдужі до українських дітей. «Це історія, яку не вчили в Україні. У школах навмисно оминали звірства фашистів, бо треба було героїзувати таких нелюдів, як Бандера та Шухевич», — повідомив дітям Генічеська депутат Кастюкевич (на фото).

На День пам’яті жертв Голокосту гауляйтер Мелітополя Галина Данильченко  слухняно поширювала меседжі кремлівської пропаганди про те, що українці – це майже гітлерівці: «І сьогодні ми не лише згадуємо жертви фашизму, але й розуміємо, з ким ведемо боротьбу сьогодні, коли наші земляки продовжують гинути від рук нацистів. Боротьбу, яка врятує наших дітей та онуків від фільтрації божевільних українських націоналістів». 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому російські спортсмени не мають брати участь в Олімпійських іграх

Як бачимо, для російської пропаганди не існує моральних перепон для цинічних спекуляцій на тему катастрофи єврейського народу. Вже не кажучи про те, хто у сучасній російсько-українській війні є насправді спадкоємцем гітлерівського нацизму та експансії.

Відряджають в Україну і депутатів з російської глибинки. «Молодогвардійці Запорізької області зустрілися з членом координаційної ради «Молодої Гвардії Єдиної Росії» та депутатом Держради Удмуртської Республіки В’ячеславом Дев’ятовим. Зустріч відбулася у рамках проєктного клубу «Я Гвардієць». Учасники обговорювали тему ЗМІ: телеграм-канали, свободу слова, незалежність у журналістиці тощо».

Протягом січня 2023 року окупаційні адміністрації також активно відпрацьовували піар-акцію, в якій брав участь Путін – «Ялинка побажань». Сюжети про те, як Путін та інші представники російської влади роблять дітей щасливими, заполонили канали: «Хлопчику із села Дмитрівка подарували ноутбук у рамках акції «Ялинка бажань», «Керівник одного з підприємств Мелітополя Віталій Плакун ощасливив хлопчика із села Дмитрівка» тощо. 

Ще наприкінці серпня депутати Держдуми, які відвідують окуповані території, презентували в Москві доповідь «Про нацифікацію освіти в Україні». В ній йшлося про те, що протягом останніх 30 років в Україні послідовно «виховували нацистів і націоналістів, і тепер завдання російських педагогів – перевиховати українську молодь». Цьому присвятили окремий форум. І саме тоді вперше пролунало слово «перекодування».

За інформацією 0629.com.ua, в зруйнованому росіянами Маріуполі залишилося  близько тисячі українських вчителів, велика частина з яких погодилися на співпрацю з окупантами. Їх відправили на курси до Росії, де місцеві вчителі «ділилися досвідом» та розповідали про «об’єднання слов’ян».

Оформлення російськими прапорами входу в школу №7 в Маріуполі. За інформацією сайту 0629.com.ua, ліворуч — директорка школи Попазова, далі — екс-очільник окупаційної адміністрації Маріуполя Іващенко, поруч Саблін — депутат держдуми РФ.

А ще рашистська пропаганда в Маріуполі переконує, що саме Україна та «Азов» навмисно знищили місто. Наприклад, оператор маріупольського телеканалу взяв участь як герой у створенні програми для Міністерства оборони Росії, де звинуватив в усіх мислимих гріхах українську армію. Пізніше окупанти нагородили його квартирою. За цим роликом можна зрозуміти, які саме меседжі втовкмачують окупанти дітям:

  • «Танк ЗСУ ховався за житловими будинками»
  • «Мінометний розрахунок ЗСУ знаходився на даху будинку»
  • «ЗСУшники випалювали дома. Їм було байдуже — є там люди чи ні»
  • «Українські військові виганяли людей з квартир»
  • «Українська влада не організувала виїзд людей з міста»
  • «Українські військові розстрілювали людей в машинах цілими сім’ями»
  • «Метою азовців було вбити якомога більше мешканців Маріуполя»

«У школі проводиться дуже потужна пропаганда, уроки любові до Росії тощо, – розповідає журналіст Максим Грабовський, який до повномасштабного вторгнення працював на маріупольському телебаченні. – Особисто мене емоційно зачепила історія про окупантів, які приходили до школи доньки моїх знайомих та роздавали дітям цукерки. І потім ця дівчинка в телефонній розмові сказала: «А от українські військові нам цукерки не носили…». Окупанти ходять по школах, в яких молодших учнів закликають вступати в  «Орлята», а старших – у «Рух перших». Жовтенята і піонери – якщо порівнювати. У цьому залучені й вчителі, які просто на уроках, замість навчання, примушують дітей обирати, чим вони будуть займатися у цих організаціях. Таке тоталітарне промивання мізків через систему освіти – це серйозна проблема, і Україна має бути готовою дати відповідь на цей виклик».

Отже, на окупованих територіях України російський режим веде антиукраїнську пропаганду, спрямовану на дітей та молодь. До роботи з дітьми залучають «героїв СВО». Частина маріупольських вчителів, які не змогли чи не схотіли виїхати з міста, стали зрадниками та пішли працювати на ворога.

Масова мілітаризація дітей через «Юнармію» та школу, брехня та агресивні маніпуляції, об’єднання усіх дитячих гуртків в одну тоталітарну організацію нового Комсомолу, «Рух перших»,  все це наочно показує, що саме російський фашизм — не пропагандистське кліше, а реальна загроза, з якою зіткнулися Україна та світ. 

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Медіаверсія матеріалу на сайті Obozrevatel

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: