Аналітика

Втеча колаборантів, кадровий голод окупантів та намагання зупинити підпілля, – огляд з ТОТ

Навігація та корисні матеріали

Панічні настрої посилюються серед колаборантів, які вже не вірять у боєздатність окупаційної армії чи спокійне життя і готові за будь-якої можливості евакуюватися з тимчасово окупованих територій. Центр національного спротиву підготував новий огляд головних подій за цей тиждень.

Боротьба з підпіллям

Підпілля активно поширює українську символіку в тимчасово окупованих Донецьку та Луганську, демонструючи свою незгоду зі злочинним окупантським режимом.

Своєю чергою головний колаборант Херсонщини скликав нараду з представників силових органів окупантів, на якій обговорювали шляхи боротьби з партизанськими рухами.

Водночас окупанти у тимчасово окупованому Мелітополі встановили велику кількість вуличних камер, намагаючись убезпечити себе від партизанського руху. 

Кадрові проблеми окупантів

Колаборанти на тимчасово окупованих територіях Запорізької та Херсонської масово втікають до РФ попри заборону виїзду керівництва окупаційних адміністрацій.

Враховуючи масовість виїздів та відмову українців від співпраці з окупантами, у росіян брак медичних фахівців. Медичні заклади на ТОТ перевантажені й лікарів змушують працювати у кілька змін.

А також в пошуках достатньої кількості колаборантів росіяни призначають своїх чиновників на керівні посади в окупаційних адміністраціях ТОТ Донецької та Луганської областей.

Репресії ворога

Росіяни перетворили примусову мобілізацію на тимчасово окупованих територіях на засіб наживи на цивільних мешканцях. Осіб, які відмовляються від сплати хабаря, або не мають необхідної суми коштів, окупанти відправляють до польових таборів для проходження прискореного курсу загальновійськової підготовки.

Водночас в Керченському районі тимчасово окупованого Криму примусово проводять тренування для ветеранів війни в Афганістані. Для тих хто відмовлявся – погрожували надуманими штрафами та мобілізацією. 

Також, в намаганнях змусити місцеве населення оформити російський паспорт окупанти створюють нестерпні умови для життя. Усі, хто не має російського документа, визнається іноземцем та отримує погрози щодо депортації.

Зокрема, окупанти змушують мешканців ТОТ Запорізької області переукладати договори про постачання електроенергії, для чого необхідно мати російські «документи» в іншому випадку погрожують відключати квартири від електропостачання.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: