Антифейк

«В порту Одеси помічено близько 60 французькомовних найманців». Це – неправда

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Бойовики прибули в порт Одеси на трьох катерах зі зброєю та у повному екіпіруванні. Вони розосередились по місту та уникають контактів з місцевим населенням. Таку інформацію поширюють пропагандистські Telegram-канали.

Спростування ПРАВДА

Пропагандисти тиражують чергову вигадку, яка ґрунтується на зроблених у травні й червні публічних заявах президента Франції Еммануеля Макрона щодо ймовірної можливості відправки інструкторів до України.

Цю ідею публічно підтримали інші країни, зокрема Литва та Естонія. А кремлівська пропаганда подає це вже не просто як намір, а як факт наявності в Україні «найманців НАТО».

Іноземні громадяни справді допомагають Україні чинити опір, але винятково як добровольці: як бійці Інтернаціонального легіону або інструктори (Trident Defense Initiative). Проте вони у жодному разі не представляють НАТО на теренах України.

Вкидання подібних фейків спрямоване на підживлення кремлівської брехні про «війну РФ з НАТО», виправдання ударів по цивільних об’єктах, які у зведення МО РФ і пропагандистів перетворюються на «бази НАТО», а вбивства цивільних українців – на «знищення іноземних найманців».

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: