Антифейк

«Українська влада експортує електроенергію до Румунії». Це – фейк

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Українка на сайті ENTSO-E знайшла докази того, що Україна продає електроенергію Румунії, поки громадяни сидять при свічках і скуповують генератори. Відео тиражують пропагандистські видання і Telegram-канали.

Спростування ПРАВДА

Україна не експортує електроенергію до ЄС, але забезпечує транзитні перетоки з одних європейських держав до інших, заявив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький в інтерв’ю hromadske.

Він пояснив, щоб переконатися, що експорт нульовий, можна подивитися спеціальну вкладку Scheduled Commercial Exchanges на сайті ENTSO-E, де відображаються торгові операції:

«Там видно, що з України до Європи нічого не надходить, а натомість Європа експортує електроенергію до України. Завдяки цьому імпорту ми можемо підтримувати більш-менш стабільну ситуацію з відключеннями».

Користуючись непоінформованістю українців, російська пропаганда поширює конспірологічну теорію з метою підірвати довіру громадян до влади і спрямувати їхнє невдоволення на Київ, а не на Москву, яка створила цю кризу, завдаючи ударів по українських енергооб’єктах.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: