Навігація та корисні матеріали
У Москви в США неочікувано з’явився новий «герой» – Вівек Рамасвамі. Йому 38 років і його називають новою зіркою Республіканської партії. Москві він сподобався тим, що заявив про «необхідність припинити допомогу Україні».
Варто бути готовим, що з посиленням виборчих перегонів у США подібні наративи будуть посилюватися. Тим паче, що російські спецслужби всіляко намагаються їх посилити. Про це пишуть The New York Times та CNN із посиланням на розсекречені матеріали американської розвідки.
Наразі російські спецслужби реалізують довгострокові програми через приватних осіб. росіяни, які співпрацюють із ФСБ, або самі оперативники, налагоджують відносини з впливовими або потенційно впливовими людьми в США та європейських країнах, щоб поширювати вигідну кремлю інформацію.
«Коли Росія намагалася вплинути на громадську думку в США перед президентськими виборами у 2016 році, вона застосовувала методи, які мали на меті короткостроковий ефект: посилити напруженість за допомогою постів у соцмережах та поширити дезінформацію з метою похитнути довіру американців до демократичних інституцій.
Але в нових розвідданих описується, як російські спецслужби, (зокрема ФСБ), реалізують довгострокові програми через приватних осіб. Росіяни, які співпрацюють із ФСБ, або самі оперативники, налагоджують відносини з впливовими або потенційно впливовими людьми в США та європейських країнах, щоб поширювати вигідну Кремлю інформацію», — констатує The New York Times.
Так, переважна частина американців (республіканців і демократів) та європейців – на боці України, але Москві вдається знаходити окремі ніші, які за допомогою спецслужб, заповнюються пропагандою.