Путінська Росія скочується у «петровські» часи: дайджест пропаганди за 25-27 серпня 2023 року

Навігація та корисні матеріали

Москва опинилася в глухому куті через затримання свого «русича». Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав фейки та наративи пропаганди за 25-27 серпня 2023 року.

  1. Російські неонацисти на контракті у Кремля
  2. Довгострокові програми ФСБ з просування брехні
  3. Сімейний epic fail на «России 1»
  4. SWIFT сміється з дедоларизації Путіна

Російські неонацисти на контракті у Кремля

25 серпня ДШРГ «Русич», російське неонацистське бандформування, засноване Олексієм Мільчаковим, висунуло ультиматум: «Поки ситуація зі «Слов’яном» не вирішиться в потрібний нам бік (видача РФ. Ред.) – ми припиняємо виконання будь-яких бойових завдань. Якщо країна не може захистити своїх громадян, то навіщо громадянам захищати країну?».

НАСПРАВДІ, якщо російські неонацисти пишуть, що у них були контракти з Кремлем, – це черговий доказ злочинності путінського режиму. 

А згаданий «Слов’ян» – це Ян Петровський (він же Воїслав Торден), якого затримали у Фінляндії ще місяць тому. Україна вимагає його видачі за злочини, скоєні у Донецькій та Луганській областях у 2014–2015 роках.

Зараз Петровський хоче політичного притулку, побоюючись екстрадиції в Україну. До Фінляндії він перебував у Норвегії, звідки його було депортовано у 2017-му із забороною перетину кордонів Шенгенської зони.  

Відомі деталі багатьох злочинів Петровського. Наприклад, у 2014 році він розстріляв бійців батальйону «Айдар» під Луганськом. Сам Петровський в цьому відверто й зізнається.

Вже цього року Мільчаков – супроводив відео обезголовлення українського військовополоненого підписом: «Ви здивуєтеся, скільки таких відео буде поступово спливати».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нацист Мільчаков стане новим істеблішментом Росії

Нагадаємо, однією з офіційних цілей вторгнення в Україну, оголошених Путіним 24 лютого, є так звана «денацифікація». Пропаганда щодня розповідає, як безперервно «знищуються», «ліквідуються» чи беруться у полон українські «націоналісти», «неонацисти» та «бандерівці».

При цьому повністю ігнорує факт наявності неонацистів у складі збройних формувань РФ (крім бойовиків ДШРГ «Русич», відкритим неонацистом був, зокрема, «Вагнер» – Дмитро Уткін). «Русичі» абсолютно не приховують своїх геноцидних та расистських цілей.

Тому Москва зараз не знає, що робити. Спробувати рятувати Петровського – значить визнати свою солідарність з цим неонацистом. Ігнорувати – наразитися на критику «Росія кидає своїх». 

У 2017-му році Петровський, ще в очікуванні депортації з Норвегії, казав, що така перспектива його не надто лякає: «Росія — велика країна. Тому я подорожуватиму батьківщиною». Сподіваємось, що «подорожуватиме» російський неонацист все ж таки до України, де і отримає належне за свої злочини.

Історія з Петровським крім цього доводить:

–   неонацисти (в стилі «Вагнера») шантажують «припиненням виконання бойових задач», що каже про загальний рівень «керованості» окупаційним контингентом.

–   чомусь ці «поборники русского мира» дивним чином полюбляють жити в країнах «деградуючого Заходу», а не у «високодуховній Росії». 

– путінська Росія і далі скочується в минуле, вже у «петровські» часи. І навіть особливо не приховує цього.  

Довгострокові програми ФСБ з просування брехні

У Москви в США (крім Трампа) неочікувано з’явився новий «герой» – Вівек Рамасвамі. Йому 38 років і його називають новою зіркою Республіканської партії. Москві він сподобався тим, що заявив про «необхідність припинити допомогу Україні».

НАСПРАВДІ, варто бути готовим, що з посиленням виборчих перегонів у США подібні наративи будуть посилюватися. Тим паче, що російські спецслужби всіляко намагаються їх посилити. Про це пишуть The New York Times та CNN із посиланням на розсекречені матеріали американської розвідки.

«Коли Росія намагалася вплинути на громадську думку в США перед президентськими виборами у 2016 році, вона застосовувала методи, які мали на меті короткостроковий ефект: посилити напруженість за допомогою постів у соцмережах та поширити дезінформацію з метою похитнути довіру американців до демократичних інституцій.

Але в нових розвідданих описується, як російські спецслужби, (зокрема ФСБ), реалізують довгострокові програми через приватних осіб. Росіяни, які співпрацюють із ФСБ, або самі оперативники, налагоджують відносини з впливовими або потенційно впливовими людьми в США та європейських країнах, щоб поширювати вигідну Кремлю інформацію», — констатує The New York Times.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Іноземні голоси російської пропаганди

«Ці операції впливу навмисно маломасштабні, їхня загальна мета полягає в тому, щоб американські (і західні) діячі представляли ці ідеї так, аби вони виглядали органічно», пише CNN.

Наводиться кілька прикладів таких випадків. Наприклад, Андрій Степаненко у 2014 році заснував медіа-проєкт, який спонсорував журналістів із США та Заходу, щоб вони відвідали східну Україну і дізналися «правду» про те, що там відбувається. Його зусиллями керувала ФСБ.

А Наталія Бурлінова, засновниця російської неурядової організації, регулярно координувала фінансовані ФСБ зусилля публічної дипломатії. У 2018 році вона відвідувала та проводила заходи у багатьох американських аналітичних центрах та університетах у Нью-Йорку, Бостоні та Вашингтоні.

Так, переважна частина американців (республіканців і демократів) та європейців  — на боці України, але Москві вдається знаходити окремі ніші, які за допомогою спецслужб, заповнюються пропагандою.

Сімейний epic fail на «России 1»

А головними «зірками» пропаганди на вихідних стала, безумовно, сімейна пара з «России 1» Скабєєва та Попов. Вони звинуватили західні ЗМІ в тому, що ті ніби «за методичкою звинуватили Путіна у вбивстві Пригожина. Навіть слова не змінюють».

НАСПРАВДІ, що з цього вийшло – можна подивитися на цьому відео. Жодних додаткових коментарів воно не потребує. Бо наочно доводить, як незграбно працює пропаганда навіть на державно-сімейному рівні. Та ж Скабєєва зі своїм чоловіком Поповим не зуміли поділити одну жалюгідну посмертну пригожинську методичку на двох.

SWIFT сміється з дедоларизації Путіна

І наостанок про черговий провал відомого наративу. На нещодавньому саміті БРІКС, Путін (нагадаємо, дистанційно – уникаючи міжнародного правосуддя), порушив тему відмови від долара США. Мовляв, потрібно більш активно використовувати місцеві валюти під час торгівлі. За його словами, «об’єктивний, безповоротний процес дедоларизації наших економічних зв’язків набирає оберти».

Переконувати, що «довіра до долара, євро та фунтів повністю втрачена» він почав ще рік тому.

НАСПРАВДІ, частка долара у міжнародних платежах через SWIFT різко зросла 2023 року. Жодної дедоларизації у світі не відбувається. Навпаки. Використання американської валюти у глобальних платежах у липні досягло рекордного рівня – 46% серед всіх транзакцій у світі. Для порівняння: 10 років тому доларові перекази складали приблизно третину, – повідомляє Bloomberg із посиланням на статистику міжнародної платіжної системи SWIFT. 

За кількістю світових угод долар далеко попереду, за ним йдуть євро, фунт стерлінгів, ієна та юань. 

Китай, до речі, всупереч поширеній думці, зовсім не палає бажанням замінити долар своїм юанем, зберігаючи жорсткі обмеження на транскордонні розрахунки. У долара таких обмежень немає. 

Але Путіна через його тривале дистанційне перебування в фінансово-економічному маразмі це не обходить. Тому над ним усі сміються. В тому числі й SWIFT.  

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: