Антифейк

Росіяни пишуть, що воїнів ЗСУ нібито ховатимуть у біорозкладних мішках

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Заяви про те, що воїнів ЗСУ нібито ховатимуть у біорозкладних мішках для родючості ґрунту, є фейковими.

Опис фейку БРЕХНЯ

В етері телемарафону «Єдині новини», який транслював «1+1», з’явився сюжет, де українські екологи запропонували ховати військовослужбовців Сил оборони у біорозкладних капсулах-мішках, щоб після їхнього розкладання ґрунт став родючішим. Про це пишуть підконтрольні кремлю інформаційні ресурси.

Спростування ПРАВДА

Насправді канал «1+1» не випускав в етер відео з таким сюжетом. Для правдоподібності фейку росіяни взяли кадри з ролика про італійську компанію Capsula Mundi, яка ще у 2015 році показала концепцію органічного поховання і займається виготовленням біорозкладних капсул.

«Кадри із проростанням дерева та жінками, які схилились біля трун, ідентичні на обох відео, а зображення людини у капсулі – підкоригували. Автори змінили колір чоловіка з червоного на синьо-жовтий, а його поза та тло залишились такими ж», – з’ясували розслідувачі VoxCheck.

Водночас журналісти встановили, що жодне українське медіа не писало про «пропозиції екологів». Також немає коментарів чи заяв українських екологів, які б підтримали поховання українських воїнів у такий спосіб.

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: