«Россией сегодня» може стати весь світ завтра: дайджест пропаганди за 8-10 грудня 2023 року

Навігація та корисні матеріали

Путін вже не бачить «майбутнього України». Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав фейки та наративи пропаганди за 8-10 грудня 2023 року.

  1. Путін насаджує новий світовий лад через Жогу 
  2. Чому у Кремлі не знайшли справжнього офіцера
  3. Чи готова Америка до ядерного попелу Кисельова?
  4. 10 років головній пропагандистській машині Кремля

Путін насаджує новий світовий лад через Жогу 

«Легітимація Путіна йде через Жогу». Більш влучної характеристики того, як 8 грудня кремлівський диктатор оголосив про своє рішення вчергове стати президентом РФ, і вигадати складно.  

Оголосив він це під час спілкування з Артемом Жогою.

НАСПРАВДІ, Артем Жога — батько Володимира Жоги («Воха»), який був  ватажком бандформування «Спарта» після ліквідації сумновідомого «Мотороли» (Арсена Павлова) у 2016 році. Володимир загинув 5 березня минулого року під Волновахою, після чого його бойовиків очолив батько. 9 травня 2022 року Путін зустрічався із Жогою-старшим у Кремлі. Власне, з того часу вся війна Путіна з Україною перетворилася в одну суцільну Жогу замість перемоги.

Хай би вони, звісно, й далі бавилися у свої «виборчі перегони» та вирішували, з якими реальними цифрами переможе Путін. Але проблема в тому, що після того, як у Росії не стало чітко визначених і визнаних міжнародних кордонів – через незаконну анексію українських територій – постало й друге питання: щодо легітимності чергової каденції Путіна. Адже обирати його будуть вочевидь і на так званих «нових територіях», які ніким у світі не визнані. 

На це вказало і МЗС України у своїй заяві. «Російська влада повідомила про намір організувати голосування і на тимчасово окупованих територіях України: Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, частинах Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України. Проведення російських виборів на українських територіях грубо порушує Конституцію та законодавство України, норми та принципи міжнародного права, зокрема, Статут ООН. Такий виборчий процес, які і решта подібних пропагандистських заходів у минулому, буде незаконним та нікчемним. Включення голосів, отриманих на тимчасово окупованих територіях України, поставить під сумнів легітимність всього результату виборів президента РФ». 

На міжнародне право Путіну начхати, бо його завдання (якого він не приховує) – зруйнувати світовий порядок, заснований на правилах. І те, що робить він це через Жогу, вказує на якість нового міжнародного ладу, який Кремль прагне насадити. 

Чому у Кремлі не знайшли справжнього офіцера

Оголошення Путіним саме таким чином (через нібито підполковника ЗС РФ Жогу) рішення вп’яте стати президентом, як переконують прокремлівські експерти, свідчить про те, що наступні роки правління диктатора будуть виключно воєнними.

НАСПРАВДІ, і тут помилка. Адже бойовик Жога не є кадровим російським військовим. За аналогією, так само можна назвати Царьова чи Киву російськими політичними діячами. Артем Жога – звичайний український зрадник, колаборант. А зрадників ніде не люблять. Історії Царьова та Киви це яскраво доводять.

Своїм кроком Путін виявив зневагу вже не лише до російського народу, а й офіцерського корпусу. Адже важко припустити, що йому для «історичної миті» не знайшли компаньйона серед справжніх російських офіцерів (якщо вже акцент так треба було зробити саме на військових).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гібридна таємниця загибелі путінських генералів

Можливо Путін дійсно вважає, що російське офіцерство нині здатне лише віршики йому читати? Усі підстави так вважати в нього є. Тільки за відкритими даними підраховано, що з 24 лютого 2022 року по 1 грудня 2023 року в Україні загинули 334 старші офіцери російської армії у званні від підполковника і вище. Офіційно підтверджено загибель семи генералів (у т.ч. і останнього – Завадського). Тому Путіну й залишається мати справу хіба що зі зрадниками. 

З цього приводу цікаво буде прослідкувати подальшу долю Жоги. З огляду на те, як його раптом полюбив Путін, «воювати» (якщо він взагалі воював) цей черговий герой тепер буде десь у Москві. А російське офіцерство – як і раніше – гинути в Україні.

Чи готова Америка до ядерного попелу Кисельова?

Як заявив Путін 10 грудня про Україну, – вона «не має своєї бази, ідеології, індустрії, своїх грошей, нічого не має свого, і тому в неї немає майбутнього». Цю тезу одразу підхопили й розвинули. Мовляв, «українська державність це хвороба і від цієї хвороби має бути позбавлене і людство і самі нещасні жителі України. Яким має бути надано право повернутися до Росії»

НАСПРАВДІ, цілком можливо, що цей путінський наратив стане головним на найближчу перспективу. Про путінське «визнання реалій на землі» вже потроху говорять не лише у РФ, Європі, а й у США. Сенатор від Республіканської партії США Джеймс Венс 10 грудня заявив, що «в інтересах Америки – визнати, що Україні доведеться поступитися деякими територіями росіянам. І нам потрібно покласти край цим військовим діям», – сказав він в етері CNN. За його словами, «і в наших, і в їхніх інтересах покласти край бойовим діям, щоб покласти край загибелі людей». Політик виступив проти відправлення додаткових грошей Києву, зазначивши, що Україна все одно не зможе здолати Росію. 

Путін казав про відсутність майбутнього України, коли вручав нагороди своїм військовим за вбивство українців, руйнування українських міст та промисловості. Тобто фактично відкрито визнав геноцид цілого народу. Якщо Венс та інші сенатори визнають, «що Україні доведеться поступитися деякими територіями», тоді треба визнати, що й геноцид українців був «в інтересах Америки». Але за таких умов рано чи пізно і самій Америці доведеться чимось поступатися російському агресору. Ядерний попіл Кисельова, у який за його словами Росія може перетворити США, нікуди не випарився.

10 років головній пропагандистській машині Кремля

А сам Кисельов святкував ювілей. Рівно 10 років тому, 9 грудня 2013 року, Путін своїм указом створив Міжнародне інформаційне агентство «Россия сегодня» і призначив його гендиректором, а Маргариту Сімоньян – головним редактором. Нині це найважливіша кремлівська пропагандистська машина. 

НАСПРАВДІ, для розуміння її масштабів варто сказати, що «Россия сегодня», крім телебачення, об’єднує радіомовлення, стрічки новин російською, англійською, іспанською, арабською, китайською та фарсі, інформаційні портали десятками мов, мультимедійні міжнародні прес-центри, виробляє та розповсюджує відповідний фото та відео контент, інфографіку, інформаційні продукти в соціальних мережах та контент для мобільних через відповідні додатки. У липні стало відомо, що «России сегодня» стане ще більше в Африці.  

31 березня минулого року, на тлі вторгнення Росії в Україну, Велика Британія запровадила санкції проти «России сегодня» поміж інших компаній, «що представляють російську пропаганду та державні медіа, які розповсюджують брехню та обман про напад на Україну».

Цьогоріч 25 лютого «Россию сегодня» внесено до списку санкцій усіх країн ЄС: «Россия сегодня» — медіагрупа, пов’язана з російським урядом. Вона фінансується із федерального бюджету РФ. Через підпорядковане йому ЗМІ Sputnik воно поширює проурядову пропаганду та дезінформацію про агресивну війну Росії проти України, визначаючи Україну як нацистський режим та поширюючи неправдиву інформацію про програми створення біологічної зброї в Україні. Крім того, Росія поширює інформацію про те, що західні країни несуть відповідальність своїми санкціями проти Росії за продовольчу кризу в Африці», – заявив «Офіційний журнал Європейського Союзу». 

Все правильно. Але мало. Якщо остаточно не зупинити путінські військову та пропагандистську машини, то можна буде не дивуватися, що «Россией сегодня» стане весь світ завтра.    

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: