Антифейк

Росіяни тиражують заяву міністра оборони Німеччини про те, що «у ФРН не вважають Україну своїм союзником». Це – неправда

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус відмовив Україні у статусі союзника. Про це він заявив в етері телеканалу ZDF, що стало темою для поширення у пропагандистських ЗМІ кремля.

Спростування ПРАВДА

Дійсно, міністр оборони Пісторіус був в етері каналу ZDF і, окрім іншого, коментував питання поставок 1 млн боєприпасів в Україну, допомогу інших країн-партнерів і спростовував закиди, що нібито ФРН замало робить для перемоги Києва у війні з РФ.

«Він сказав не Verbündete (союзник), а слово Bündnispartner (партнер по альянсу – НАТО): «Ми робимо те, що можемо. Те саме стосується майже всіх інших союзників і партнерів. Але Німеччина не є партнером України по альянсу», – дослідили кейс фактчекери зі StopFake.

Окрім того, Пісторіус вказав, що Німеччина та її союзники по НАТО роблять усе можливе, щоб допомогти Україні.

Тобто, міністр всього лише згадав загальновідомий факт про те, що Україна [поки що] не є членом НАТО, але його слова невірно переклали пропагандисти і перекрутили так, як їм хотілося це почути.

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: