Росіян у турборежимі готують до смерті в Україні: дайджест пропаганди за 20 липня 2023 року

Навігація та корисні матеріали

Ідеологічна обробка дітей в Росії набула вже промислових масштабів. Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав головні фейки та наративи пропаганди за 20 липня.

  1. Як «Маркс» розвінчав фейк Шаманова
  2. Росія підвищує штрафи за небажання вмирати
  3. У РФ триває використання дітей для пропаганди
  4. Путіну не вистачає «палива війни»

Як «Маркс» розвінчав фейк Шаманова

В Росії триває медійна війна між МО та ПВК «Вагнер». Начальник штабу останньої на позивний «Маркс» розвінчав фейк генерал-полковника Шаманова, який заявив напередодні, що понад 30 тисяч пригожинських найманців вже уклали контракти із ЗС РФ.

Розвінчання призвело до публічного озвучення загальної чисельності «вагнерівців» (та втрат), які брали участь у війні з Україною. За словами «Маркса», всього їх було 78 тисяч. На 20 травня вбито 22 тисячі, поранено 40 тисяч.

НАСПРАВДІ, таким чином можна підрахувати, що показник втрат найманців в Україні склав 28%. Такою ціною вони (за підтримки підрозділів армії РФ та «ЛДНР») «юридично захопили» / стерли з лиця землі: Попасну (довоєнне населення – 20 тисяч осіб), Соледар (10 тисяч), більшу частину Бахмута (70 тисяч).

Для порівняння втрати Червоної армії у великих битвах Другої світової війни: Битва за Берлінзагинули або зникли безвісти 81 тисяча осіб, відсоток втрат – 16,2%. Взяття Кенігсбергузагинуло 9,2 тисячі, відсоток втрат – 6,7%. Взяття Будапештазагинуло понад 80 тисяч, відсоток втрат – 11,1%.

Загальний показник втрат червоноармійців протягом німецько-радянської війни (включно із найважчими двома першими її роками) склав 22,9% (разом із загиблими у полоні). Тобто рівень втрат «вагнерівців» за рік боїв в Україні суттєво вищий, ніж у сталінської армії за всю Другу світову. 

Попри це, пригожинці зухвало вважають себе «першою армією в світі» і зараз обіцяють зробити з білоруської «другу».

Росія підвищує штрафи за небажання вмирати

Звісно, подібні втрати потребують відновлення. Ситуація парадоксальна. З одного боку, голова Ради Федерації РФ Матвієнко каже, що «росіяни у скрутну хвилину стають у чергу до військкоматів», а міністр оборони Шойгу бреше, що «в армію прийшло безліч добровольців».

З іншого – профільний комітет Держдуми 20 липня ухвалює законопроєкт про підвищення штрафів для тих, хто проігнорує мобілізацію. Тепер за неявку до військкомату доведеться платити не 3 тисячі рублів ($33), а одразу 50 000 ($550)

НАСПРАВДІ, подібні драконівські фінансові санкції аж ніяк не свідчать про «черги з безлічі добровольців до військкоматів». Але, якщо прибрати всю пропагандистську мішуру, то це фактично останні підготовчі заходи перед другою хвилею мобілізації. У терміново внесених поправках є вказівка на її приблизні строки: новий закон набирає чинності з 1 жовтня.

Депутат Держдуми та колишній «глава ДНР» Бородай 19 липня заявив, що друга хвиля мобілізації у РФ цілком можлива і могла б якісно посилити лінію зіткнення та допомогти російській армії: «Зараз нам треба зібрати максимум сил для того, щоб здобути швидку і ефективну перемогу. Тому я не виключаю проведення у Росії ще однієї хвилі мобілізації».

18 липня, нагадаємо, було прийнято закон про підвищення граничного віку перебування в запасі.

Ось така, лише триденна, хроніка турборежимної підготовки до утилізації в Україні чергових росіян. Їхнє небажання брати участь цілком зрозуміле. Але кремлівський режим чиїсь бажання, звісно, абсолютно не турбують.

У РФ триває використання дітей для пропаганди

20 липня з’явилося нове відео з  хлопчиком Федею – героєм березневого фейку про «українську ДРГ», яка начебто нападала на цивільних у Брянській області. Тоді, нагадаємо, пропаганда вигадала історію про те, як він їхав із дівчатами до школи, коли «ДРГ відкрила вогонь»: «Федір не розгубився і, отримавши тяжке поранення, але взявши себе в руки, вивів з автобуса двох наляканих школярок». Щоправда, за пару тижнів після «важкого поранення» хлопчик вже фотографувався з рашистським співаком SHAMAN.

Цього разу хлопчика Федора поставили перед камерою, щоб він з папірця зачитав звернення до дівчинки Ангеліни, батьки якої загинули під час незаконної спроби скористатися Керченським мостом: «Ти не одна, вся країна з тобою. Я теж був у ситуації, коли мені було непросто, але мені допомогли хлопці з усіх куточків нашої країни».І пообіцяв, що «буде її захищати».

НАСПРАВДІ, захищати російських дітей варто від пропаганди. Коли історія з бабцею з прапором не пройшла, у бій вступив хлопчик Альоша. Потім – той самий Федір. Тепер «героїню», цілком вірогідно, будуть робити з Ангеліни.

В Росії продовжують використовувати дітей як пропагандистських образів. Вони ще не усвідомлюють, що стали жертвою рашизму. На те вони й діти. Але їхня ідеологічна обробка набула вже освітньо-промислових масштабів.

За місяць до шкіл надійде новий підручник з історії Росії для 11 класів, що охоплює період з 1945 року до початку XXI століття. Серед авторів – помічник президента РФ Мединський. Останній розділ підручника називається «Росія сьогодні. Спеціальна військова операція» і присвячений війні з Україною та подіям, що їй передували. 

Там аж 17 параграфів. Серед них: «Протидія стратегії Заходу щодо Росії», «Фальсифікація історії», «Відродження нацизму», «Український неонацизм», «Переворот в Україні 2014 року», «Повернення Криму», «Доля Донбасу», «Мінські угоди. Що це було?», «Нові регіони», «Україна – неонацистська держава», «СВО та російське суспільство».

Судячи навіть з назв, не важко здогадатися – про що там буде йтися. 

Путіну не вистачає «палива війни»

Проте, може так статися, що у недалекому майбутньому не те, що виховувати, а й навчати у школах буде нікого. 

Великого розголосу в РФ набуло висловлювання міністра охорони здоров’я Мурашка про те, що відкладання жінками народження дитини є «порочною практикою», з якою треба боротися за допомогою держпослуг та лекцій у школах. 

НАСПРАВДІ, зараз у Росії вже вирішують питання законодавчої заборони проведення абортів у приватних клініках. Ще раніше Мурашко заявив, що до кінця 2023 року необхідно вилучити з вільного продажу медикаментозні засоби екстреного переривання вагітності.

Також депутат Держдуми Тетяна Буцька запропонувала заборонити у РФ термін «чайлдфрі», а саму ідеологію «свідомого дітородження» визнати екстремістською. Така одностайність свідчить про те, що це не просто збочення окремих фріків, а офіційна політика Кремля.

Усе через жахливу демографічну ситуацію і прогнози щодо її катастрофічного стану в майбутньому. Росстат вже зафіксував падіння народжуваності в РФ до нового мінімуму з 1999 року.

За підсумками січня-травня у РФ з’явилися на світ 511,7 тисячі дітей. Порівняно з тим же періодом минулого року (який став для РФ найгіршим за цим рівнем більш ніж за 20 років), кількість народжених знизилася ще на 11,5 тисяч, або 1,2%. 

Відносний рівень народжуваності — 8,5 дітей на 1000 осіб населення — став другим найгіршим у сучасній історії РФ. Нижче цей показник опускався лише 1999 року — 8,3 дитини на 1000 осіб населення. 

Як підсумок: за 5 місяців цього року Росія втратила ще 236,7 тисячі осіб у результаті природних втрат населення. І це після майже 600 тисяч осіб минулого року і 2,9 млн накопиченим підсумком за останні п’ять.

І все це, зауважимо, без офіційного визнання втрат в Україні. «З точки зору демографії, Росія перебуває у дуже важкому стані», –  визнали у травні в Кремлі. Але перед тим, як закликати народжувати нових, треба відмовитися вбивати живих. Не утилізовувати їх в Україні як паливо путінської війни.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: