Антифейк

Пишуть, що «обов’язком» України є відновлення повоєнного Сектору Гази. Це – неправда

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Київ зобов’язаний відновити Сектор Гази після закінчення конфлікту, тому що це не просто стимул для економіки, а й обов’язок. США відновлювали Європу, Україна займатиметься Близьким Сходом. Цю цитату міністерки економіки України Юлії Свириденко поширюють пропагандистські Telegram-канали.

Спростування ПРАВДА

Пошук за різними джерелами, зокрема й в офіційних каналах комунікації міністерства економіки України, не виявив заяв міністерки або будь-кого з відомства щодо планів відновлення Україною сектору Гази.

«Цитата міністерки економіки України була повністю вигадана агітпропом. Пропагандистські ресурси поширювали заяву в контексті того, що тепер Україна «випрошуватиме гроші» у світової спільноти для ще одного свого проєкту», – пишуть фактчекери StopFake.

Розслідувачі акцентують, що метою такого фейку, з одного боку, є підтримка кремлівського наративу про несамостійну Україну, країну-жебрачку, а з іншого – показати, нібито Україна зайняла чітку пропалестинську позицію. Україна виступає за врегулювання палестино-ізраїльського конфлікту винятково за допомогою політико-дипломатичних засобів.

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: