Путін вже 19 разів послав росіян: дайджест пропаганди за 29 лютого 2024 року

Навігація та корисні матеріали

За 2 години 6 хвилин 38 секунд виступу «генсека» йому аплодували понад 80 разів. У РФ настають часи пізнього Брежнєва. Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав фейки та наративи пропаганди за 29 лютого 2024 року.

  1. Спільні погляди прапорщика Токаря і «підмосковного Ескобара»
  2. «Український акцент» путінського послання
  3. Чому ніж Карлсона у спину «денацифікації» тупий
  4. Підсумки зими-2024 у РФ: «Навіть у підвалах Донбасу було тепліше»

Спільні погляди прапорщика Токаря і «підмосковного Ескобара»

Мемом дня, безумовно, стали очі російського прапорщика Сергія Токаря, який слухав Путіна у Кремлівському палаці, коли той казав, що «кожне послання до Федеральних зборів – це насамперед погляд у майбутнє».

НАСПРАВДІ, Центр стратегічних комунікацій згадав, коли і де вже бачив схожі очі – у квітні 2022 року. Тоді в Росії розганялася тема підмосковних нарколабораторій, які нібито курує СБУ. РИА Новости тоді взяли інтерв’ю у місцевого «Ескобара».  

А якщо серйозно, то це було вже 19-те за ліком путінське послання Росії. Воно стало найтривалішим (2 години 6 хвилин 38 секунд). За цей час Путіну поаплодували понад 80 разів. Нафантазував і збрехав він не менше. Ось лише парочка: про демократію та алкоголізм. 

Путін: «Ми й надалі розвиватимемо інститути демократії». Насправді, Росія займає 144 місце (зі 167) у міжнародному рейтингу демократії. Путін: «Сильно впало вживання міцного алкоголю». Насправді, продажі міцних спиртних напоїв в РФ досягли максимуму за останні 7 років, збільшившись до 7,2 літра на душу в рік. Про це повідомив ТАСС за три дні до того, як Путін озвучив протилежне.

Тому, з огляду на загальноросійську інтоксикацію Путіним, «погляди у майбутнє» прапорщика Токаря і «підмосковного Ескобара» дійсно тотожні.

«Український акцент» путінського послання

На особливу увагу заслуговує тема війни з Україною у путінському посланні. Серед іншого, він заявив: «СВО підтримала абсолютна більшість народу». Пропаганда додала і свій акцент цьому посланню. Мовляв, українці мають дивитися «свого майбутнього президента».

НАСПРАВДІ: останнє опитування Russian Field доводить, що 49% жителів РФ вважають доцільним перейти до мирних переговорів, а чверть опитаних вважають недосягнутою жодну з «цілей СВО».

Саме тому диктатор тепер просто лякає Україну і Захід: «Вони повинні зрештою розуміти, що в нас є зброя, яка може вражати цілі на віддаленій території. І… все це реально загрожує конфліктом з використанням ядерної зброї, а значить, знищенням цивілізації».

Путін підтвердив застосування ракет «Циркон» проти України. (Раніше судові експерти в Києві заявили, що росіяни дійсно використали «Циркон» під час атаки 7 лютого). Він також пригрозив, що на бойовому чергуванні вже стоять гіперзвукові ракетні комплекси міжконтинентальної дальності «Авангард», завершуються випробування крилатої ракети необмеженої дальності «Буревісник» та безпілотного підводного апарату «Посейдон».

Отже, висновок: «Цирконом» по Україні вже били, «Сарматом» перед Францією машуть, «Буревісник» приготували. Але в реальності вся «СВО в Україні» йде Су під хвіст. Путін це відчуває і тому намагається залякувати.

Чому ніж Карлсона у спину «денацифікації» тупий

Послання Путіна до Федеральних зборів показували буквально скрізь: по телебаченню, в кінотеатрах, в актових залах різних закладів, на великих вуличних екранах. Його примусили слухати бюджетників, студентів. Зігнали й колаборантів на тимчасово окупованих територіях. Навіть знімали при цьому – для контролю.

НАСПРАВДІ, навіть у Георгіївській залі Великого Кремлівського палацу, за словами «воєнкора» Сладкова (чому не на фронті?),  у присутніх «падали телефони».

Але це історія не про культ особистості Путіна (який більше схожий навіть не на сталінський, а на пізній брежнєвський). І не про новий тренд пропаганди – зганяти масовку слухати промови «лідера». Розпочалося все це ще з інтерв’ю «начальника» (як його називає Симоньян) Такеру Карлсону, яке так само крутили в кінотеатрах та на вуличних екранах.

НАСПРАВДІ, тодішні дві години брехні та марень зійшли нанівець. Принаймні в контексті пояснення «однієї з цілей СВО – денацифікації». 29 лютого великого розголосу набув уривок з інтерв’ю вже самого Карлсона ведучому подкасту Лексу Фрідману.

Фрідман запитав його: «Що ви думаєте про те, що Путін назвав виправданням війни денацифікацію?».

«Я подумав, що це одна з найбільш тупих речей, які доводилося чути, — сказав Карлсон. Я не зрозумів, що він має на увазі. Яка ще денацифікація? Гаразд. Путін не любить українських націоналістів, ненавидить націоналізм взагалі. Цілком зрозуміло, чому так: він має близько 80 республік і боїться націоналістичних рухів. Він через це вів війну у Чечні. Я це розумію, але… Я підтримую націоналізм, я за американський націоналізм, але в цьому з Путіним не погоджуюсь. І називати українців нацистами — це, на мою думку, дуже по-дитячому».

Тоді Фрідман поцікавився, чому ж Карлсон не став опонувати словам Путіна про нацистів в Україні, якщо вважав їх неправдивими?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Американська «підставка» для путінського мікрофона

Карлсон відповів: «Я відчув, що наші позиції настільки сильно розходяться, що подумав: «Взагалі не розумію, про що він говорить». Але коли зрозумів, що він насправді в це вірить, то сказав собі: «Трясця, це просто жахливо дико звучить». Не можу згадати багато прикладів, коли брав у когось інтерв’ю, і вони говорили щось подібне».

А справжню відповідь на питання «що таке денацифікація?» Карлсон може отримати в Харкові, Одесі, Дніпрі, Херсоні, запитавши про це (під час обстрілів) у місцевих жителів. І ось тоді його «ніж у спину путінської денацифікації України» буде не подкастно-«тупим», а по-справжньому гострим.

Підсумки зими-2024 у РФ: «Навіть у підвалах Донбасу було тепліше»

За час виступу Путін оголосив про велику кількість національних програм, на які до 2030 року має бути витрачено понад 10 трлн рублів. Найбільша сума серед них – 4,5 трлн, за його словами, піде на модернізацію ЖКГ.

НАСПРАВДІ, примітно, що це пролунало в останній день найстрашнішої (за оцінками експертів) зими в історії путінської Росії. Колапс системи ЖКГ залишив без світла, води й тепла 1,5 млн росіян.

З комунальними аваріями зіткнулися одразу 59 (!) російських регіонів, де сталося 557 інцидентів. Лідерами стали Свердловська, Волгоградська, Новосибірська області та Підмосков’я. Особливого «тепла» їх мешканцям додав той факт, що скрізь місцева влада забороняла їм виходити на мітинг під гаслом «Організуймося! Інакше замерзнемо!»

Тоді люди були змушені апелювати до Путіна через колективні відеозвернення. В одному з них приїжджі зі зруйнованих міст українського Донбасу (яких розселили у Тверській області) казали, що «навіть у підвалах жити було краще і тепліше».

І все це, нагадаємо, відбувалося на тлі «замерзаючої України після високоточних ударів по енергетичній інфраструктурі», апокаліптичних відео від «Газпрому» та іншого пропагандистського мотлоху, яким намагалися прикрити всім очевидне: «навіть генерал Мороз продався бандерівцям».Україна не змерзла. Європа взагалі не помітила. А Росія залишилася жити до наступної зими в очікуванні чергового «регулювання параметрів у тепловому пункті». (Не даремно ж цей евфемізм вигадали). І «регулювати параметри» життя росіян будуть, доки Путін посилатиме їх. А він це запланував робити щонайменше до 2030 року.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: