Антифейк

«Президент Зеленський звинуватив США у позбавленні українських пенсіонерів грошей». Це – ворожа маніпуляція

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Вашингтон несе відповідальність за те, що люди похилого віку в Україні не отримають пенсії, а на совісті країн Заходу буде вимирання українських пенсіонерів через затримку фінансової допомоги. Таку заяву президента України тиражують пропагандисти кремля.

Спростування ПРАВДА

Кремлівські фейкарі спотворили слова Зеленського про «можливість затримки надання фінансової допомоги Україні з боку країн-союзників», які пролунали під час його виступу на пресконференції для балтійських ЗМІ 11 січня, встановили розслідувачі StopFake.

«У нас понад 11 мільйонів пенсіонерів – чи багато таких країн у Європі?… І от коли затримується фінансова допомога [від партнерів] для пенсій – оскільки ми не маємо права витрачати надані нам кошти на оборонку і наших військових – тоді ми видаємо пенсіонерам пенсії і в цей час не купуємо зброю та не забезпечуємо собі захист», – цитують слова Президента розслідувачі.

У своїх відповідях журналістам президент не робив жодних звинувачень у бік США, країн Європейського Союзу чи інших партнерів України. Він чітко пояснив, чим загрожує затримка фінансової допомоги, і саме на цьому зманіпулювали пропагандисти.

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: