Правозахисникам відомі 12 місць ймовірних масових поховань жертв російської окупації, – Олексій Біда

На окупованих територіях лише Луганської області нам відомо як мінімум про 12 місць ймовірних масових поховань закатованих у підвалах російськими найманцями російськомовних місцевих мешканців.

Про це заявив Олексій Біда — заступник директора Українського національного центру розбудови миру під час пресконференції «Злочини на Донбасі: чи вдасться Росії перекласти відповідальність на Україну», яку організував Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

«Але доступу до цих територій ані представники Міжнародного комітету червоного хреста, ані представники українських гуманітарних місій не мають, що створює простір для маніпуляцій та звинувачень ЗСУ у воєнних злочинах, докази по яких перевірити неможливо», — пояснює Біда.

За словами Біди, у даній ситуації дуже важливо, щоби держава не тільки розвінчувала фейки й інформувала населення про події, а і збирала докази міжнародних злочинів, які вчиняє Російська Федерація на українських територіях.

«Саме РФ виходить із міжнародних конвенцій щодо воєнних злочинів, саме РФ змінює своє національне законодавство щодо не покарання людей, які беруть участь у незаконних збройних формуваннях «в інтересах Російської Федерації», — наголошує Біда.

Біда вважає, що є два способи фіксувати злочини на окупованих територіях: перший — збір інформації з відкритих джерел: ЗМІ, форуми, групи в соціальних мережах. Далі — це співпраця зі свідками, які виїхали на підконтрольну територію, щоби таким чином збирати доказову базу.

Total
0
Shares

Пов'язані статті

Читати

Російський снаряд вбив шістьох людей у Торецьку, а Рада ЄС погодила виділення Україні €500 млн військової допомоги. Головне за 18 липня

ГОЛОВНІ НОВИНИ: Ворог вночі вдарив по Дніпропетровщині. Росіяни обстріляли Миколаїв. Окупанти накрили обстрілами промислову зону Краматорська. Росіяни випустили…
Читати

Українські військові завдали удару по Антонівському мосту біля Херсона, а Росія випустила 21 ракету по Миколаєву. Головне за 27 липня

ГОЛОВНІ НОВИНИ: Російські сили завдали масованого удару по Миколаївщині, обстрілявши регіон ракетами та артилерією. Росія обстріляла Авдіївку та…