Першим ділом росіяни на ТОТ захоплюють інтернет-провайдерів та перемикають трафік на Крим

Навігація та корисні матеріали

13 червня у Києві пройшов брифінг «Захист і збереження вітчизняного сегмента інтернету», який було організовано Центром стратегічних комунікацій спільно з Медіацентром Україна та Радою з питань міжнародного співробітництва у сферах розвитку інфраструктури широкосмугового доступу до Інтернету та телекомунікацій.  

Учасниками брифінгу були: радниця заступника міністра цифрової трансформації, директорка ТОВ «ВЕБ ПРО» Олена Кушнір, радник з питань міжнародного права, адвокат Андрій Пилипенко та Вікторія Опанасюк – регіональний директор Інтернет-провайдера «Вінер Телеком».

Олена Кушнір розповіла, що відбувається з IP-ресурсами в Україні після початку повномасштабного вторгнення. Вона пояснила, що IP-ресурси дають українцям змогу спілкуватися та обмінюватися інформацією, без них жоден провайдер не може здійснювати діяльність. Водночас у цій сфері є проблеми.

«Що відбувалося на тимчасово окупованих територіях, починаючи з 2014 року? Оператори-провайдери були змушені перереєстровувати компанії і IP-ресурси на юридичні особи, які діяли за місцевими законами. Фактично трансфери IP-адрес почали здійснюватися на території, які не визнані жодною країною світу. А в українському просторі інтернету цього дорогоцінного ресурсу стає менше», – пояснила Кушнір.

«Коли окупанти приходять на тимчасово зайняті території, то першим ділом захоплюють компанії-провайдери та відключають ці мережі від українських каналів, туди заходять російські компанії та перемикають трафік на Крим – таким чином українці відчувають ще один елемент русифікації. Це веде до повного блокування українських ресурсів і є частиною великої пропагандистської машини», – розповіла радниця заступника міністра.

«Є власники інтернет-провайдерів, які залишаються на ТОТ і піддаються тортурам. Вони змушені співпрацювати з окупантами або намагаються уникати контактів з ними, що дуже важко. Рідним і близьким цих людей може загрожувати небезпека, тому ми можемо говорити про них лише інкогніто. Я представник провайдера, який був під окупацією на Херсонщині. Можу сказати, що ми теж довго мовчали про те, що там відбувається, бо дуже переймалися за своїх працівників. Окупанти на ТОТ тримають у заручниках та піддають тортурам як технічних працівників, так і власників інтернет-провайдерів», – пояснила регіональний директор Інтернет-провайдера «Вінер Телеком» Вікторія Опанасюк.

За її словами, росіяни спеціально створили інтернет-провайдера для українських тимчасово окупованих територій та використовують його для створення інформ-блокад.

Адвокат Андрій Пилипенко пояснив, що українська влада вже давно веде дискусію з глобальними інтернет-реєстраторами на кшталт компанії RIPE та тримає «технічний нейтралітет».

«Інтернет став надзвичайно важливою частиною не тільки гібридної війни, але й прямої агресії».

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: