Антифейк

Неправда: «Україна розширила «список ворогів» за рахунок американців»

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

В Україні створили додатковий «список вбивць»: його склала недержавна організація Texty і в цьому списку багато американців, які проти подальшої підтримки України з боку США. Це поширюють прокремлівські інфосміттярки.

Спростування ПРАВДА

Фахівці української агенції журналістики даних Texty.org.ua провели та опублікували дослідження, в якому було виявлено 76 організацій та 388 осіб у США, які закликають не надавати підтримку Україні.

Дослідження було підготовлено відповідно до журналістських і дослідницьких стандартів, воно не містить жодних погроз будь-якій з осіб та організацій на території США.

«Ми не називаємо фігурантів цього дослідження ворогами України, не оскаржуємо і не засуджуємо їхнє право на свободу висловлювання, ми лише констатуємо факт, що вони виступають проти підтримки України й що аргументи, які наводить багато хто з них, співзвучні з наративами російської пропаганди щодо України», – підкреслили у Texty.org.ua.

Після опублікування дослідження на команду Texty.org.ua почався тиск і пролунали безпідставні звинувачення з боку різних публічних осіб. Зокрема конгресвумен Марджорі Тейлор Грін назвала дослідження «списком ворогів», чим і скористалися російські пропагандисти.

Цей російський фейк має на меті дискредитувати журналістську та фактчекерську спільноту України.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: