Антифейк

Мережею шириться карикатура на світових лідерів, які грають у сніжки, проте у Зеленського «їх замало». Ця ілюстрація – підробка

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Британський щотижневий журнал The Spectator випустив черговий номер з очільниками держав, які кидають один в одного сніжки – у президента Зеленського сніжок замало і вони маленького розміру, а у Путіна сніжки великі та їх чимало. На задньому плані – розгублений Байден. Цю обкладинку поширює пропагандистка кремля Скабєєва.

Спростування ПРАВДА

В архіві обкладинок на сайті видання не існує подібної за грудень, як і не існує «спеціального різдвяного випуску», яким позначили фейкову обкладинку.

«Єдиний номер журналу за грудень – це випуск за 2 грудня із стилізованим мальованим зображенням очільника Китаю Сі Цзіньпіна із заголовком – «Як Китай монополізував зелений ринок», – встановили фактчекери Без Брехні.

Зашифрований натяк на фейковій карикатурі зрозумілий – нібито Захід розгублений, в України закінчується зброя і боєприпаси, адже США перемкнулися на допомогу Ізраїлю, а у Росії – «все чудово».

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: