Моніторинг

Лавров захворів на антиколоніальну лихоманку: дайджест пропаганди за 15 лютого

Навігація та корисні матеріали

Аксьонов назвав злочин проти українських дітей «бажанням виростити їх вільними та патріотичними», а Лавров погрожує Лондону і Парижу «деколонізацією». Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав головні фейки та наративи пропаганди РФ за 15 лютого.

  1. РФ тримає українських дітей у спецтаборах
  2. Вагітність – як шанс втекти від Путіна
  3. Майотта і Чагос можуть спати спокійно
  4. Чому Росія підлягає денацифікації

Росія тримає українських дітей у спецтаборах

Окупаційна влада Криму підтвердила факти не лише масштабної депортації українських дітей, їхнє незаконне утримання, а й  ідеологічне перевиховання у спецтаборах.

Російський гауляйтер Криму Аксьонов заявив: «…нашим ворогам страшно уявити, що діти виростуть вільними, здоровими, освіченими та патріотичними».

НАСПРАВДІ, приводом для цього фактично зізнання у злочині стало ґрунтовне дослідження, яке провів Єльський університет. У ньому стверджується, що на території РФ та в анексованому Криму існує мережа щонайменше 43 установ, у яких українські діти з найменшого віку до 17 років піддаються ідеологічній обробці.

З 24 лютого 2022 року до цих таборів потрапили вже понад 6 тисяч українських дітей та підлітків. Фактична кількість може бути значно вищою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Викрадені сироти. Куди та навіщо Росія вивозить українських дітей

Більшість цих установ перебуває в Криму, проте 10 розташовані в околицях Москви, Казані та Єкатеринбургу. Також табори є у Сибіру та на Далекому Сході. Серед закладів, куди відправляли українських дітей – психіатрична клініка та організації, пов’язані з будинками для сиріт.

«Щонайменше 78% з ідентифікованих таборів зайняті в систематичному політичному перенавчанні, в ході якого українські діти піддаються впливу русоцентричних ідей академічної, культурної, патріотичної або військової сфери», – констатують дослідники.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про що розповідатимуть 1 вересня у школах в окупації?

При цьому на батьків дітей тиснуть, щоб отримати їхню згоду на відправку дитини до табору. Дехто з опитаних батьків каже, що не погоджувався віддавати, тоді відправка була фактично насильницькою.

У багатьох випадках сумнівна осмислена згода батьків, оскільки умови війни й загроза з боку окупаційних сил є обставинами примусу. Дітей не відпускають додому з деяких таборів. Деякі батьки повідомляють, що вони взагалі не можуть встановити місце перебування своєї дитини.

«Операцію централізовано координує федеральний уряд Росії», – наголошують автори дослідження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Депортація українських дітей має всі ознаки геноциду

«Порушення початкової згоди, насильницьке передавання дітей і відмова повернути дітей їхнім батькам є потенційними порушеннями міжнародного гуманітарного права і прав людини», – йдеться у звіті.

Нагадаємо, ще 18 червня 2022 року начальник Національного центру управління обороною РФ Михайло Мізинцев заявив, що до Росії вивезено понад 1,9 млн українців, зокрема 300 тисяч дітей.

Віцепрем’єр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук казала про приблизно 1,2 млн депортованих, із них майже 240 тисяч – діти.

7 вересня США звинуватили Росію в насильницькій депортації до 1,6 млн українців і проведенні так званих фільтрацій, що передбачають інвазивну перевірку безпеки, допити, поділ сімей і затримання.

15 вересня США запровадили санкції проти дитячої омбудсменки РФ Марії Львової-Бєлової. За даними мінфіну США, вона безпосередньо керувала зусиллями Росії щодо депортації тисяч українських дітей й усиновлення українських дітей російськими сім’ями.

26 січня Офіс уповноваженого Верховної Ради з прав людини заявив, що може підтвердити вивезення у РФ більш ніж 14 тисяч українських дітей, проте їхня загальна кількість може бути понад 150 тисяч.

Всі ці факти є порушенням четвертої Женевської конвенції та Конвенції про права дитини, учасником яких є РФ. Вони містять правові норми поводження з дітьми, яких розлучили зі своїми сім’ями під час війни.

Вагітність – як шанс втекти від Путіна

На тлі цього жахіття з українськими дітьми Кремль офіційно визнає й інший факт – масову втечу вагітних росіянок за кордон. 15 лютого спікер Держдуми Вячеслав Володін назвав вражаючу цифру – «торік 25 тисяч росіян виїхали народжувати до США».

НАСПРАВДІ, звичайний породільний туризм, який широко розповсюджений в Росії, протягом останнього року став чи не єдиним легальним шансом притомним росіянам вирватись з непритомної Росії.

Тому, цифра, яку оприлюднив Володін, катастрофічна ще й з ідеологічної точки зору. Адже свідчить, що заможні росіяни відчувають, що у їхніх дітей немає майбутнього в цій Росії. І тому вибираються з неї будь-якими шляхами. І бажано – саме в США та країни Західної Європи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Війна веде РФ до демографічної катастрофи

Наприклад, через Аргентину. Минулого тижня щонайменше шістьох вагітних росіянок затримали в одному з аеропортів цієї країни. Тільки на одному з рейсів до Буенос-Айресу перебували 33 майбутні російські породіллі. Більшість із них планували народжувати в цій країні, щоб дитина отримала громадянство. За прискореною процедурою паспорт можуть оформити й батьки. 

У Міграційній службі Аргентини повідомили, що за останній рік до них прибуло понад 10 тисяч вагітних росіянок, а з серпня 2022 року потік ще посилився. Причина проста: аргентинський паспорт дає право на безвізовий в’їзд до 170 країн, зокрема й Європи та спрощене отримання американської візи. Цьогоріч очікуються, що вже понад 100 тисяч росіян спробують через породільний туризм залишити Росію.

Нагадаємо, демографічну проблему Путін вважає «головною в Росії». Зважаючи, що 15 лютого стало відомо, що американська фармкомпанія «Віатріс» більше не постачає свої таблетки «Віагра» до РФ, то проблема дійсно випукла. З усіх боків.

Майотта і Чагос можуть спати спокійно

Натомість очільник  МЗС РФ Лавров 15 лютого перетворився на Кадирова (який постійно нахвалює Путіна) і натхненно заявив, що «спроби ізолювати Росію провалилися. Затверджений президентом зовнішньополітичний курс доводить свою ефективність».

Крім того, він пообіцяв «підтримувати звільнення народів від колонізації Заходу. Зокрема території островів Майотта та Чагос, які знаходяться під контролем відповідно Франції та Великої Британії».

На початку лютого він також казав про ці острови, що може свідчити про прогресуючу московську «антиколоніальну хворобу».

НАСПРАВДІ, таким чином Москва посилає однозначний сигнал Парижу та Лондону, що після «денацифікації Києва», їм треба готуватись до «деколонізації». Гадаємо, це надасть новий імпульс Франції та Великій Британії для подальшої демілітаризації Росії.

Проте, як підмітив український журналіст Андрій Цаплієнко, «жителі острову Майотта зовсім не в захваті від деколонізації. Проведений у 2009 році референдум підтвердив їхнє бажання здобути статус заморського департаменту Франції. «За» висловилися 95,2 % виборців з 61 % жителів Майотти, які взяли участь у голосуванні. І це вже другий референдум щодо її приналежності. Перший був в 1974 році, коли архіпелаг Коморські острови обирав шлях незалежності. Тоді теж 63% населення Майотти забажали залишитися французькими підданими. А на Чагосі зараз взагалі тільки британські військові. Цікаво, як би вони проголосували за вихід з Великої Британії, якщо і тут провести референдум?»

Отже, голові дипломатично-пропагандистського відомства РФ варто краще знати матчастину географії, яку він зібрався «деколонізувати». Хоча з огляду на те, скільки часу росіяни вже «звільняють» український Донбас, мешканці Майотти (відстань авіаперельоту з Москви 7659 км), можуть спати спокійно. Так само, як і Чагосу, який знаходиться між Африкою та Індонезією (7580 км до Москви).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ООН вказала місце «вождю антиколоніального руху»

А щодо лавровської тези про «провал спроб ізолювати Росію, що підтверджує ефективність курсу Путіна», то лише події 15 лютого свідчать протилежне.

  • Російські книговидавці збираються публікувати книги, (на які вони не мають прав через санкції), – у переказі без прямого цитування. У такому форматі незабаром з’являться мемуари принца Гаррі.
  • У російських стоматологіях через санкції виник дефіцит знеболювальних матеріалів для зубів.
  • У Росії закінчуються запаси імпортних пігулок для захисту собак від кліщів.
  • Авіакомпанії РФ попросили Росавіацію та Ространснагляд дозволити їм продовжувати інтервали техобслуговування імпортних літаків у виняткових випадках.

Тому, свою антиколоніальну лихоманку Лавров (за відсутністю «віагри»), може надалі лікувати хіба що черговими російськими «спутніками». Під назвою, наприклад, «Вставай, страна огромная». Навряд чи допоможе, але звучить, принаймні, патріотично. 

Чому Росія підлягає денацифікації

Як і очікувалося, після того, як одному з підрозділів ЗСУ було присвоєно назву «Едельвейс», російська пропаганда почала негайно волати на заздалегідь визначену тему.

НАСПРАВДІ, в самій Росії вже давно існує підрозділ з такою ж назвою – це тюремний загін особливого призначення з Республіки Алтай.

5 квітня російській «Едельвейс» відзначатиме свій 30-річний ювілей. В онлайн-магазинах можна знайти і купити відповідну медальку з цієї нагоди.

До речі, якщо пробігти по назвах інших тюремних спецпідрозділів РФ, то крім «Едельвейсу», Росію (за логікою Z-пропаганди) також треба денацифікувати за омський «Вікінг» (таку ж назву мала 5-та танкова дивізія СС) та Ханти-Мансійський загін «Північ» (була й така СС дивізія – «Норд»).

Насправді, великий концтабір під назвою «Росія» вже давно заслуговує на денацифікацію. Адже всі ознаки фашизму в рашистській формі в неї присутні. І вже не декоративні, а сутнісні. Наприклад, ті ж депортації для подальшого перепрограмування українських дітей у спецтаборах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сакральні жертви та юнармія: як російський фашизм використовує дітей

І в цьому також немає нічого нового. В 1933 році в Німеччині колективним відпочинком дітей на природі опікувалася організація «Націонал-соціалістична народна благодійність». Була створена ціла мережа відповідних таборів, де теж казали про те, «що діти виростуть вільними, здоровими та патріотичними». Згодом усе це перетворилося на «гітлерюгенд». Контролював процес Бальдур фон Ширах – перша особа Третього райху у справах молоді. Після війни від відсидів 20 років у берлінській тюрмі Шпандау і вийшов на волю хворим та напівсліпим.

Історія німецьких дітей 30-40 років минулого століття повторюється зараз. І вже не тільки з російськими, а й українськими дітьми. Хоча б заради їх майбутнього Путіна треба негайно зупинити.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: