«Київські хлопчики» чекатимуть на останнє бажання Нілова: дайджест пропаганди за 14 грудня

У Москві брешуть про антиукраїнські мітинги у Нюрнберзі та готуються давати коментарі у Гаазі. Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав головні фейки та наративи пропаганди РФ за 14 грудня.

  1. Ракетно-смертельні «жарти» від депутата Держдуми
  2. Мардан кидає американських дітей у «багаття Байдена»
  3. Пропагандисти з’ясовують хто з них найбільший «патріот»
  4. «Первый канал» у корупційному та брехливому скандалі

Ракетно-смертельні «жарти» від депутата Держдуми

Депутат Державної думи РФ Олег Нілов 14 грудня взяв участь в акції «Ялинка бажань». На ній висять новорічні побажання від дітей-сиріт, дітей військових, а також людей з обмеженими можливостями. Російських, звісно.

Знявши одну із записок, Нілов вдав, ніби в ній написано бажання «хлопчика Вови з Києва отримати ракету і пообіцяв, що той обов’язково її отримає».

НАСПРАВДІ, слова зі справою у росіянина не розійшлися. 14 грудня на Київ відбулась атака іранських дронів Shahed, які Москва видає за свої «Герані». Їх терористична співпраця вже отримала своє визнання у нових санкціях також щодо офіційного Тегерану.

Наслідки атаки були нікчемні: 13 з 13 БПЛА збиті. Трохи пошкоджено уламками збитих дронів лише приватний будинок, який хіба що Конашенков може занести до свого списку українських центрів управління чи об’єктів критичної інфраструктури.

Проте, Нілов (чия донька Яна здійснила суїцид. При житті вона жалілася, що батько її ігнорує), може пишатись собою. Внаслідок таких ось «подарунків» від нього та інших путінських поплічників, станом на 13 грудня загинуло вже 443 українських дівчат і хлопчиків, 885 поранено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путінська війна проти українських дітей

Якщо Нілову цікаво як географічно розподілені російські «подарунки», то найбільше їх отримали діти у Донецькій області – 426, Харківській – 267, Київській – 117, Запорізькій – 78, Миколаївській – 77, Херсонській – 70, Чернігівській – 68, Луганській – 65, Дніпропетровській – 33.

Нілов заявив, що це «жарт і без коментарів». Але незабаром цьому думському «гумористу» буде не до жартів. І коментарі у Міжнародному трибуналі давати обов’язково доведеться. А «київські хлопчики» залюбки крім них, вислухають і бажання Нілова. Останнє.

Мардан кидає маленьких американців у «багаття Байдена»

До Нілова та багатьох інших доєднається і пропагандист Лелека більш відомий як Мардан. Він давно і відкрито проповідує фізичне винищення українського народу та його мови.

Ось лише декілька з його дописів. «Якщо українець захоче жерти, то розмовлятиме як корінний ярославець», «жерців культу українства треба знищувати як собак».

НАСПРАВДІ, це добре, що путінська пропаганда стає такою відверто нацистською. Це значно полегшує проведення лінгвістичних експертиз.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як путінські «воєнкори» наочно доводять злочинність самої Росії

У серпні Мардан запропонував всіх українських вчителів, які відмовилися викладати у школах після окупації, «закрити у маленькому акуратному концтаборі».

В жовтні Мардан заявив, що йому все одно, як називаються дрони-камікадзе, аби вони «літали і падали на голови хохлам».

В листопаді він разом з іншим інформаційним злочинцем Стешиним зі сміхом обговорювали в ефірі «Комсомольського радіо» те, як українських військових катують у полоні: «Завжди можна спуститися в цю яму і п’яно «поговорити» з полоненими і таким чином зняти стрес…».

А щодо дітей, то у всього пропагандистського цеху це, що називається, болить. Нагадаємо, нещодавно свою дітовбивчу риторику демонстрував Красовський. 

Мардан в дописі від 14 грудня, пояснюючи путінське «ми попадемо в рай, а вони здохнуть», пішов ще далі – у США, написавши, що «Байден готовий кидати у багаття навіть американських дітей».

Гадаємо, президенту США і американським дітям (як і «київським хлопчикам») було б також цікаво послухати і останнє «есхатологічне» побажання Мардана на майбутньому Трибуналі.

Пропагандисти з’ясовують хто з них найбільший «патріот»

На цьому вогненному у всіх сенсах тлі палає й багаття амбіцій інших цілком реальних підсудних цього Трибуналу. 14 грудня великого розголосу набув виклик на публічні дебати вже засудженим на довічне Стрєлковим (Гіркіним) найвідомішого пропагандиста Соловйова (справжнє прізвище Шапіро).

Перший образився на звинувачення другого, мовля «поїхав воювати в Україну, але обі…рався і повернувся. Тепер з’ясовується, що на передову не пустили. Ну до вагнерів би записався, показав би чого реально вартий. І тепер значить, стратег х..ов… Слов’янськ про*рав, відкотився до Донецька, тут його мало не вбили за зраду, утік звідти, спробував повернутися. Тепер він антипатріотичний блогер, який пояснює верховному командуванню, як треба воювати. А чому сам не показав?» — запитує Соловйов.

У відповідь Гіркін заявив, що «сьогодні з ранку Володимир Рудольфович Соловйов (Шапіро) на своєму радіо розповідав про мене багато поганого. Як завжди — рясно і нестримно брехав».

НАСПРАВДІ, головне, щоб вони у своєму бажанні гасити пожежу на українському фронті за допомогою етеру завчасно не спалили один одного. Їх ще Гаага чекає.

Але з цього приводу цікаве інше. До того, що на «России» вже говорять про «пособників путінського режиму», а Геббельс радить Симоньян «мати мужність жити в небезпеці», вже потроху всі звикають. 

А от виклик на публічні дебати це – щось нове у пропагандистському розмовному жанрі. Слово «дебати» на російському телебаченні в останнє чули, мабуть, років 20 тому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Роль путінських «солов’їних співів» перебільшена

Звичайно, штатний співробітник ВГТРК Соловйов (Шапіро) відмовиться. І не тому, що Стрєлков (Гіркін) запропонував йому дебати на ТАСС. І не тому, що  Соловйов – відвертий боягуз, який ходить з купою охоронців, але навіть з ними не приїде, наприклад, до Єкатеринбургу.

А тому, що російські корупційні щури ще їдять українську ілюзію Путіна і не дадуть цим двом бійцям зійтися на ринзі. Бо у своєму запалі вони можуть публічно спалити самого Путіна. 

У цих щурів свої інформаційні хвости, що тягнуться з різних башт Кремля, але з приводу підтримки цієї ілюзії вони єдині. Поки що єдині.

«Первый канал» у корупційному та брехливому скандалі

А ось у одного з головних російських телевізійних щурів – Костянтина Ернста (керівника «Первого канала») 14 грудня, мабуть, став одним з найчорніших днів його кар‘єри.

Адже цього дня стало відомо, що на проведенні урочистих церемоній та заходів до чемпіонату світу з футболу-2018 його канал вкрав 500 млн з бюджетних 2,5 млрд рублів, що були виділені на організацію та трансляцію мундіалю.

Ернста поки що не допитали, а ось його заступник Файфман, який безпосередньо цим займався, терміново виїхав за кордон якраз напередодні порушення кримінальної справи.

Але питання, як можна було без відома гендиректора та генерального продюсера вкрасти пів мільярда, звичайно, залишається.

Вирок Ернсту, як вважають експерти, підписано вже давно, залишалося знайти привід, щоб його акуратно прибрати. Економічний знайшли. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Французька голка кремлівського Кощія. Як європейська компанія забезпечує трансляцію російської телепропаганди

А інформаційний з’явився після чергової брехні самого «Первого канала». 14 грудня він повідомив про нібито масову акцію протесту в німецькому Нюрнберзі проти постачання зброї Україні та санкцій щодо Росії.

НАСПРАВДІ, демонстранти протестували проти коронавірусних обмежень.  

У пропагандистському сюжеті серед плакатів можна розгледіти лише один — розтяжку з написом «Ми червона лінія». Це гасло з’явилося у 2010-х роках на акціях борців проти змін клімату – противників вугільної енергетики. Але в останні роки його перейняв рух проти коронавірусних обмежень та обов’язкових щеплень.

У Німеччині створено сайт під назвою «Демократичний календар», який інформує про акції протесту в різних регіонах країни. Там, зокрема, йдеться про щотижневі понеділкові марші, що проводяться вже не перший рік у Нюрнберзі, організовані місцевою групою з прав людини (Team Menschenrecte Nürnberg).

Наведено і гасла грудневих акцій: «Скасування обов’язкової вакцинації у системі охорони здоров’я!», «Ні цифровій державі спостереження!», й тому подібне. Жодних згадок України та Росії на демонстрації у Нюрнберзі не було. Але «Первый канал» їх знайшов. 

Одне з гасел демонстрації «Критичні ЗМІ замість істеричного наративу!» й має взяти на озброєння уся російська телепропаганда, яка у Європі втрачає сигнал. І не через «русофобію» чи «придушення свободи слова», як про це говорять у РФ, а насамперед через патологічну брехню.  

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Total
0
Shares

Пов'язані статті

Читати

Чим Росію лякає Євросоюз?

Багато століть Європа була символом роздробленості народів і держав, напруженого суперництва, а також джерелом обох світових війн. Але…