Критика перемовин та жахи про біженців у Європі: кремлівська пропаганда в Telegram

«Не досягнувши бажаного, вони вдали, що бажали досягнутого». Саме цими словами Мішеля де Монтеня можна було б охарактеризувати реакцію як російської ура-патріотичної спільноти, так і більш-менш притомної, на перебіг перемовин між Україною та рф. Але не все так однозначно. 

Про це, а також «вмираючу» від антиросійських санкцій Європу,  «утилізацію» майбутніх китайських дітей і вірменські атомні човни, що прямують в степи України – у нашому черговому огляді пропагандистських Telegram-каналів за 29-30 березня.

Ура-патріоти проти кремля

Як би контраверсійно це не звучало, але цього разу один з найпопулярніших наративів – «критика російської влади», оскільки «у мирних перемовинах зараз немає сенсу». 

Проте, варіативність цього наративу коливається. Від того, що «українські нацисти й досі не покарані, а тому це повна зрада інтересів росії» і «заяви Медінського і Фоміна – це перевірка російської громадської думки» до тези, що «деескалація потрібна, аби приховати наші подальші дії». 

На підтвердження останнього варіанту згадуються сирійська та чеченська війни. Щодо сирійської – рф двічі заявляла про відведення військ, але бойові дії згодом активізувались, щодо чеченської – її перша фаза закінчилась підписанням Хасав’юртівських угод у 1996 році, але за три роки розпочалась друга.

У будь-якому випадку російській аудиторії, що зараз виглядає досить розгубленою, бійці прокремлівського Telegram-пулу хочуть донести лише одне: перемовини це – тактичний хід. Короткострокова мета – «звільнення Донбасу», як і довгострокова – «остаточне закриття українського питання» – залишаються незмінними. 

Що з цієї інформаційної спецоперації вийде – побачимо. А поки зазначимо, що за останню добу змінилось і друге місце у трійці проросійських наративів. Його зайняла «нищівна критика західних антиросійських санкцій».

Польська капуста і #МыРаботаем

Окремі Telegram-канали запустили зворотний відлік до «часу Х», коли сплине ультиматум путіна щодо переведення газових платіжок з «недружніх країн» у рублі. 

Антиросійські санкції «оздоблюється» цифрами про зростання цін на все що завгодно. Французів лякають втричі більшою оплатою за опалення, британців – найпотужнішою за 50 років економічною кризою, а поляків подорожчанням… капусти на 69%.

Крім того, російські пропагандисти вдалися до флешмобу #МыРаботаем. Участь в ньому беруть лише окремі держпідприємства. Так москва намагається у радянському стилі розгойдувати вагон, який стоїть, удаючи, що він їде. 

Тема «закату Європи» підживлюють двома іншими антиукраїнськими наративами. 

Перший: українські біженці спричиняють їй настільки величезні проблеми, що навіть багата Німеччина вже вимагає фінансової допомоги від Єврокомісії, а у всій Європі до українців застосовують подвійні стандарти порівняно, наприклад, з сирійськими біженцями. 

Але «переселенський» наратив не змінюється з часів великої міграційної кризи 2015 року: «європейським країнам дорого приймати біженців». Telegram-канали проводять абсурдну паралель між зростанням кількості переселенців та криміналу. Як приклад, наводиться історія начебто вбивства молодої українки, тіло якої з ножовими пораненнями виявили на балконі одного з будинків Варшави. 

Другий наратив плавно витікає з першого: «Європа втомилась від України». Щоправда, цей старий наратив вже з новим забарвленням. Мовляв, українська євровтома тепер посилюється новинами про війну, тими самими біженцями та наближенням економічної кризи, яку відчують усі: хто більше, хто менше. Російські пропагандисти «грають» на цій темі і продовжують політику розколу євроспільноти, штовхаючи тези на кшталт «Париж та Берлін хочуть якомога швидшого припинення війни, а Лондон та Варшава налаштовані щодо перемовин скептично». На цьому тлі російську федерацію представляють «об’єднаною країною», яку колективний Захід на чолі з «маразматичним Байденом» намагався дестабілізувати, але нічого у нього не вийшло. 

Китайський «сурогат» і вірменська «ескадра»

Головним зовнішньополітичним напрямком роботи проросійських Telegram-каналів залишається Китай. 

Один з китайськоорієнтованих Telegram-каналів розмістив пост про сурогатних матерів. З уточненням, що «воно в КНР неможливе, а Україна – найдешевший варіант, щоб біла виносила». Картина намалювалась просто епохальна: «Посередники через війну підняли ціни до рівня 30К+ юанів на місяць. В українських кримінальних структурах у заручниках щонайменше 150 немовлят. В інтересах цих структур – лякати батьків і тягнути час і гроші, дітей не віддавати. А потім утилізувати, збрехавши: «путінською бомбою вбило…».  Так російські пропагандисти «завойовують» Китай. 

І нарешті на «десерт» вірменська ескадра, яка прямує в степи України. На одному з місцевих (насправді російських) каналів, який змальовує українську армію «неонацистами, що чинять воєнні злочини», з’явився допис про те, що… «Вірменія відправила в Україну авіаносці та ядерні підводні човни, що базувалися на озері Севан». 

Це й насправді виглядало б смішно, якби прокремлівські пропагандисти так цинічно не глузували над горем, яке зокрема завдяки їм накрило усю Україну. Але росіян у підсумку чекатиме теж саме, що й нацистів – у 1945-му.

Total
9
Shares

Пов'язані статті