Аналітика

Кого в Кремлі нагородять за «досягнуту ціль СВО»: дайджест пропаганди за 16-18 червня 2023 року

Навігація та корисні матеріали

Москва обстрілює у Києві іноземних президентів і святкує першу «перемогу» у війні з Україною. Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав головні фейки та наративи пропаганди за 16-18 червня.

  1. Навіщо Росія стріляє в африканських миротворців
  2. До «пірамідок Путіна» додалася «нищівна оборудка» Шойгу
  3. Після «демілітаризації» у Москви ще багато «перемог»
  4. «Генетична зброя» Гурульова не така смішна

Навіщо Росія стріляє в африканських миротворців

Росія вже не тільки обстрілює представників останніх більш-менш дружніх до неї країн, а ще й при цьому звинувачує українців у нібито провокації. Навіщо? 

Це питання цікавило багатьох 16 червня під час візиту до Києва лідерів африканських країн. Адже МО РФ доповіло, що того дня все ж «завдало успішного удару по центру ухвалення рішень ЗСУ».

НАСПРАВДІ, шукати якесь раціональне пояснення тому, що робить Путін, не варто. До його слів і вчинків не треба ставитися, виходячи з логіки нормальної людини. Він вже давно живе поза цією рамкою.

Але спробуємо пояснити. Впливу на бойові дії в Україні в нього вже немає. Порядок денний диктують Сили оборони України, санкції ізоляція. Путін втратив не тільки стратегічну, а тактичну ініціативу. Тому подібні обстріли дають йому відчуття, що він таким чином контролює ситуацію на лінії світового фронту, який для нього починається зі спальних районів українських міст.   

І подібні ракетні обстріли разом з іншим (наприклад, ставкою на перемогу Трампа) розраховані на те, аби підготувати ґрунт для переговорного результату – «з урахуванням нових територіальних реалій».

Решта для Путіна – лише емоції, витратний матеріал для досягнення цього результату: від мирних українців – до президентів інших країн. Від випалювання вогнем «нових регіонів» – до їх затоплення. Від захоплення в заручники Запорізької АЕС до заяв про завдання превентивного ядерного удару по «умовній Познані».

Переговори з Путіним (а тим паче задоволення його вимог) безперспективні. Адже далі доведеться платити значно більше. Зупинити терориста можуть тільки кайдани.

До «пірамідок Путіна» додалася «нищівна оборудка» Шойгу

Ситуація з обстрілом глав африканських країн скандальна ще й тим, що вони, на відміну від західних, прибули саме із місією замирення, а не заради підтримки України. Далі вони прямували до Путіна. Але й це його не зупинило від чергового виверження ракетами.

Є ще одна версія обстрілів Києва під час візиту африканської делегації. Зважаючи на загальне просідання на світовому ринку озброєнь, таким чином Москва намагалася прорекламувати російські «аналоговнет». Адже саме на тлі цих обстрілів і прозвучала заява Путіна про нібито знищення в Україні «одразу п’яти американських систем ППО Patriot».

НАСПРАВДІ, вийшло навпаки, і Путін вкотре продемонстрував перевагу західної зброї над російською.

Нагадаємо, «поклацати як горіхи» Patriot Путін обіцяв ще до їхньої появи в Україні. І через свою «пацанську» обіцянку він їх «клацає» у кількостях, значно більших не лише тих, що є в наявності в Україні, а й навіть у зведеннях Конашенкова (той брехав лише про дві).

Центр стратегічних комунікацій анонсував, що через панічну атаку перед контрнаступом ЗСУ у росіян заздалегідь з’явиться подібна «самозахисна реакція». 

Звідси й операція з рятування «кінджалів», звідси й безліч бронетехніки, «знищених арсеналів та баз західної зброї». Але, досить неочікувано з’явився і новий аспект цього масового «побоїща» – грошовий.

Пропаганда останні пару днів вправлялася в новому жанрі – давати короткі нарізки із закритої частини останньої зустрічі Путіна з «воєнкорами», що відбулася 13 червня. 

Саме від одного з них – Пєгова – Путін, нібито, дізнався, що у військах не отримують обіцяні виплати за знищені літаки та бронетехніку ЗСУ. Пообіцяв розібратися.

Але МО РФ випередило «розбірки». Негайно доповіло, що «військові лише у поточному році отримали понад 271 млн рублів премій за знищену техніку ЗСУ, а всього з початку війни – приблизно мільярд рублів».

Звісно, сміятися з цифр Конашенкова, який уже по декілька раз «знищив усі Сили оборони України» (або Лукашенка, який останнім часом теж полюбив «класти» українських бійців по 100-150 тисяч), трохи набридло. Але з цікавістю спостерігаємо за тим, як окупанти завищують кількість знищеної української бронетехніки заради отримання виплат. (Для цього є нехитрі способи як от, наприклад, фото з різних ракурсів однієї машини, щоб видати її за декілька).

Але, судячи зі слів Пєгова (та інших чисельних свідчень), до наступних реальних «цілей СВО» (розпил коштів на «путінських протитанкових пірамідках», «відновлення Маріуполя» тощо), – тепер додалася й «нищівна оборудка» Шойгу: виплат немає, але за гроші прозвітовано. 

Після «демілітаризації» у Москви ще багато «перемог»

Пояснити цей грошовий дощ можна тільки тим, що воювати стало значно легше. Адже одна з «цілей СВО» офіційно досягнута – «Україна демілітаризована».

НАСПРАВДІ, всім причетним (і Путіну в першу чергу) час вручати нагороди.

Подальший синопсис російського «переможного серіалу» анонсував голова МЗС України Дмитро Кулеба: «Фактично всі завдання СВО виконані. Україна як член ЄС і НАТО не зможе напасти на Росію…, саме тому вона стала сильною як ніколи».

«Денацифікація», з огляду на чергове судилище над бійцями «Азову», можна сказати, також йде «успішно». Тож незабаром можна чекати нової «переможної» реляції.

А повертаючись до «демілітаризації», то Путін, нагадаємо, вперто, ще з осені «обнуляє» ВПК України. І, звісно – це мало колись статися. Так, під нею усі розуміли дещо інше, але якщо у Кремлі пояснили, що «ціль досягнуто через те, що в України немає вже своєї зброї», то нехай буде.

Те, що образно кажучи, у сусіда раніше була стара рушниця, що стріляла на 30 метрів, а тепер є така, що на 300, то про це в обґрунтуванні «необхідності проведення СВО в Україні» не йшлося. Тому, брехливій кремлівській маніпуляції наказано вірити.

Ось невеликий перелік того, що прийшло на заміну старій рушниці: Bayraktar, Stinger, NLAW, Carl Gustaf, Javelin, TOW, Matador, HIMARS, MLRS M270, Bradley, Stryker, Marder, CV-90, M113, VAB, Kipri, Bushmaster, Mastiff, MaxxPro, Dingo, Husky, Sultan, Bastion, Sisu XA -180, Spartan, Stormer, Hawk, Crotale, Gepard, Avenger, Aspide, Nasams, Patriot, IRIS-T, Leopard, AMX-10RC, Abrams, Storm Shadow, Challenger, F-16, ATACMS. 

І це не рахуючи снарядів, амуніції або того ж Starlink, та іншого обладнання і озброєння.

А у Путіна, крім «демілітаризації України» та «відсунення кордонів НАТО» попереду ще багато «перемог». 

«Ось чому ми праві,  – пояснює  Дмитро Кулеба, –  коли кажемо партнерам, що Путін зможе пояснити росіянам і втрату Криму, і України загалом. Головне – не боятися глобальних змін і не зупинятися у нашій підтримці».

«Генетична зброя» Гурульова не така смішна 

І наостанок про смішне і страшне водночас. Ще недавно Центр стратегічних комунікацій припускав, що пропаганда не допрацьовує на біологічному фронті. І ось один з недоліків усунено.

У Росії вирішили створити біологічну зброю спеціально проти англосаксів. Автор пропозиції, депутат Держдуми, генерал-полковник Андрій Гурульов запевнив, що, крім того, що в Росії вже вживаються заходи щодо захисту від біологічної зброї (зокрема, «масово будуються та модернізуються протичумні станції»), «потрібен і ударний компонент – той, який дозволить застосовувати те саме, тільки проти нашого супротивника…. І тут нам треба бігти попереду паровоза».

НАСПРАВДІ, у Росії розкручують конспірологічну тему «біолабораторій» уже тривалий час. І підживлює її сам Путін, який ще 2017-го звинувачував іноземців у зборі біоматеріалів росіян.

Але, навіть, цікаво, як гурульовська диво-біозброя буде відрізняти англомовних європеоїдів від, наприклад, афроамериканців? Або оминати росіян, які проживають на Заході?

Ці та інші божевільні пропозиції красномовно свідчать про те, які люди зараз належать до еліти Росії. Нагадаємо, той же Гурульов, лише за останній час пропонував:

–        бомбити місто Шебекіно в Бєлгородській області;

–        «вагнерівцям» стати депутатами Держдуми;

–        повернути сталінські репресії та поняття «ворог народу»;

–    «знищити Київ – мати міст російських. Треба, щоб від нього залишилися руїни і стояв прапор РФ на цих руїнах»;

–   Почати «не з Варшави, Парижа чи Берліна. Першим, хто постраждає, буде Лондон. Кришталево ясно, що загроза світові походить від англосаксів».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як «англосакси» стали ворогом «русского мира»

Те, що бігти попереду паротяга і створити генетичну протианглосаксонську зброю неможливо – відомо ще з часів легендарного забору крові слов’янського етносу для німецьких лабораторій. А чи можна створити зброю від подібних російських божевільних?

Питання – далеко не риторичне. Адже те, що вони вигадали собі ворогів, з якими натхненно борються – це лише один бік їхньої хвороби. 

Другий (значно небезпечніший) – те, що вони пропонують надалі це робити виключно ядерно-біологічними та іншими терористичними методами. Їх нічому не навчила навіть англійська історія з «Новачком». 

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: