Геноцид вчиняють окупанти, заражені антиукраїнською пропагандою, – Соловей

Для кваліфікації дій Росії як геноциду необхідно довести, що ця держава передбачала, віддавала накази або ж заохочувала до насильства. Дослідження російської державної пропаганди – найбільш очевидний і перевірений шлях, щоб це довести.

Адже нині всі визнають, що пропаганда класової ворожнечі пов’язана з Голодомором, німецька пропаганда антисемітизму – з Голокостом, а руандійське Вільне радіо і телебачення тисячі пагорбів – з геноцидом тутсі. Так само вже не бракує і доказів того, що злочини проти мирного населення України вчиняють росіяни, які перебувають під впливом антиукраїнської пропаганди російської держави. Жертвами фізичних розправ стають передусім ті українці, які уособлюють «образ ворога» в російських пропагандистських наративах.

Таку думку висловив керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей під час круглого столу «Геноцид українців під час російсько-української війни», який відбувся 25 листопада в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ». 

Ігор Соловей

Він також додав, що Центр стратегічних комунікацій веде роботу з документування інформаційних злочинів та збирання досьє на російських інформаційних злочинців.

«Мається на увазі збір офіційних актів та інших документів, освітніх матеріалів, виступів та публікацій на державних інформаційних ресурсах, заяв виступів та публікацій вищих посадових осіб РФ з геноцидальною риторикою», – пояснює керівник Страткому.

Російське керівництво та значна частина російського населення відмовляє українцям у власній ідентичності і в праві мати власну державу, розпоряджатися своїм життям – пояснює  В’ячеслав Потапенко, керівник Центру внутрішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень. 

«Тому ця концепція «русского мира» фактично є основою геноциду в ідеологічному контексті. Багато російських представників – і російсько-політичного керівництва, і ЗМІ – вважають, що українців не існує. Це і є геноцид, а вже його проявів дуже багато: починаючи від того, що було в Бучі, в Маріуполі, від знищення культурних цінностей, і завершуючи навмисно спровокованим блекаутом в Києві», – вважає експерт.

В’ячеслав Потапенко

Посол з особливих доручень МЗС України, агент України в Міжнародному суді ООН Антон Кориневич розповів про роботу над створенням спеціального міжнародного трибуналу для розслідування і притягнення до відповідальності за вчинення злочину агресії проти України.

Обґрунтовуючи необхідність створення такої інстанції, Кориневич зазначив: «Покарати тих, хто задумав агресивну війну проти України, хто віддає ці злочинні накази – наш обов’язок. Тому ми, як держава, яка з 2014 року знаходиться в усіх можливих міжнародних судах, куди тільки можна було подати позовні заяви проти Російської Федерації, використовуємо всі наявні на сьогодні механізми. Але ми бачимо, що цього на сьогодні є недостатньо, бо злочини не припиняються. А крім того, нам потрібен механізм, як швидко та ефективно дотягнутися до верхівки політичної ієрархії державної машини РФ».

Антон Кориневич

Круглий стіл «Геноцид українців під час російсько-української війни» відбувся в рамках VI Міжнародної науково-практичної конференції «Геноцид як зброя у боротьбі проти української нації в 20 – 21 століттях: інтердисциплінарні підходи» з нагоди 90-х роковин Голодомору-геноциду. Захід зібрав широке коло науковців, експертів, юристів, дипломатів та істориків.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Total
0
Shares

Пов'язані статті

Читати

Російські маніпуляції 9—15 серпня: обійми з росіянами, смерть «після» вакцини, скарга Медведчука в ЄСПЛ

Як в український інфопростір потрапляють російські наративи — VoxCheck аналізує в рамках спільного проєкту з Центром протидії дезінформації. Це перша публікація, в якій ми зібрали головні наративи проросійських ЗМІ за тиждень 9—15 серпня.