Антифейк

Фейк: «ЄС воюватиме з РФ за Донбас, бо Заходу потрібні українські корисні копалини»

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Уряди країн Євросоюзу не приховують, що справжньою причиною війни в Україні є боротьба з Росією за безкоштовне користування покладами корисних копалин в Донецькій та Луганській областях України. Цю новину з посиланням на німецького депутата Родеріха Кізеветтера тиражує кремлівська пропаганда.

Спростування ПРАВДА

Насправді депутат Бундестагу від ХДС Кізеветтер в інтерв’ю каналу ARD і у розширеній статті видання Telepolis говорив про те, що Росія взяла ЄС в енергетичну блокаду із захопленням у 2014 році великих родовищ літію в Донецькій та Луганській областях, розібралися у StopFake.

«Найбільші родовища літію в Європі знаходяться у Донецькій та Луганській областях. Ось чому Росія цього хотіла – поставити нас [Європу] в залежність від енергетичного переходу з прицілом на електродвигуни… Саме тому нам потрібні спільні зусилля громадян, щоб наші політики, які мають їхню підтримку, робили більше для України», – зауважив німецький депутат.

Кізеветтер говорив про українські корисні копалини винятково в контексті мотивів російської агресії проти України та необхідності підтримки України у війні. Він жодного слова не сказав про те, що «Європа воює/воюватиме з кремлем за безкоштовні копалини в Україні».

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: