Антифейк

Фейк: «вісім європейських країн відправили гуманітарку до «днр»

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Австрія, Бельгія, Болгарія, Угорщина, Німеччина, Іспанія, Франція та Швейцарія надіслали 18 тонн гуманітарного вантажу до «днр». Про це пишуть російські ЗМІ.

Спростування ПРАВДА

Перераховані країни вважають «днр» і «лнр» маріонетковими утвореннями, організованими Росією, а не окремими республіками. Тож ні Австрія, ні Бельгія, ні інші країни зі списку офіційно не надсилали гуманітарку до них, пишуть журналісти StopFake.

Пожертвування зібрала проросійська організація SOS Donbass. Вона була зареєстрована у Франції у вересні 2022 року і має пункти збору допомоги у восьми країнах Європи.

Представники організації (переважно росіяни, які проживають за кордоном) заявляють, що «надають підтримку жертвам громадянської війни на Донбасі».

Представники SOS Donbass регулярно проводять антиукраїнські мітинги у Франції, про що потім пишуть пропагандистські ЗМІ.

Діяльність подібних організацій має пропагандистський характер, адже згідно з нормами міжнародного гуманітарного права, держави, через які переміщатиметься гуманітарна допомога і яким вона призначена, мають надати дозвіл на отримання гуманітарної допомоги.

Більше розвінчувань ворожої брехні читайте за тегом #справдіспростовує

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: