Navigation and useful materials
Що робити, аби протидія російським інформаційним атакам на Україну була ефективною? Про це вчора запитали керівницю нашого Центру Любов Цибульську на міжнародній конференції Democracy in Action.
- Боротися з усім комплексом засобів гібридної агресії
- військовою агресією,
- кібератаками,
- поширенням дезінформації в медіа,
- маніпуляціями корумпованих політиків,
- пропагандою через церкву,
- провокаціями маріонеткових ультраправих та ультралівих рухів,
- підривною діяльністю у громадському секторі.
Якщо протидіяти лише за одним чи кількома напрямами, це дозволятиме агресору легко перегруповуватись і відновлювати атаки
- Підходити стратегічно — не лише викривати російську брехню, але й:
- встановлювати власний порядок денний,
- робити просування українських наративів сталим,
- формувати стійкість українців до дезінформації.
Критично важливо, щоб держава залучала до співпраці громадянське суспільство. Стійкість держави — це стійкість громадян, а запропоновані наративи працюватимуть лише за умови взаємної підтримки.
- Об’єднувати зусилля, адже чи не найсильніше Росія атакує єдність, аби ми пересварилися, втомилися і перестали чинити спротив.
Україна має величезний досвід, експертизу та успішні кейси у протистоянні російській гібридній агресії. Тож маємо демонструвати й розвивати свої сильні сторони та реформувати слабкі.
На думку керівника Східноєвропейської програми безпекового центру «Європейські цінності» у Чехії, ексречника представництва ЄС в Україні Давіда Стуліка, Україна перемагає в інформаційній війні.
Дізнатись більше можна у записі дискусії українських та світових фахівців: