Антифейк

«Демократії в Україні не було і немає, замість неї – васальний режим». Це – неправда

Навігація та корисні матеріали

Коротко

Опис фейку БРЕХНЯ

Режим Зеленського бореться за зовнішні геополітичні інтереси, заґратував і вбив журналіста Гонсало Ліру, скасував вибори президента і повністю придушив опозицію. Цю заяву представника Палати представників США Метта Гейца тиражують пропагандисти кремля.

Спростування ПРАВДА

Гейц – трампіст, який відкрито поширює пропагандистські наративи кремля. Його заяви абсурдні, адже відтермінування (не скасування) виборів в Україні – це об’єктивна обставина, пов’язана з повномасштабною війною і ракетним терором України з боку Росії.

В українському суспільстві та політикумі є одностайний консенсус щодо неможливості проведення виборів в умовах війни. Детально про це читайте у матеріалі Центру.

Щодо Гонсало Ліри, то він був заарештований у травні 2023 року за матеріали, які виправдовують російське вторгнення: звинувачував ЗСУ у воєнних злочинах, заперечував різанину в Бучі, поширював фейки про «Зеленського-наркомана» і «біолабораторії США».

Інформація, що Гонсало Ліра нібито помер у СІЗО від тортур, не підкріплена жодними доказами, і навіть сам факт смерті Ліри не підтверджений ані Україною, ані США.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: