Центр стратегічних комунікацій та Smart Angel об’єднують зусилля в боротьбі з дезінформацією: медійні кампанії для підвищення медіаграмотності

Навігація та корисні матеріали

Україна стикається з серйозним викликом протидії дезінформації. Цей плановий і впевнений наплив фейкових новин та маніпуляцій, що йде з Росії, може має великий вплив на суспільство та політичні процеси в країні – що і є стратегічною ціллю ворога. 

Медіаграмотність дозволяє формувати свідоме та критичне ставлення до інформації у споживача, здатність аналізувати подані факти, перевіряти їх джерела та усвідомлювати контекст. Це є найефективнішим засобом протистояння маніпуляціям, що спрямовані на вплив на громадську думку та формування ставлення до різних подій. 

Україна повинна активно розвивати ініціативи щодо підвищення медіаграмотності серед населення. Тільки завдяки спільним зусиллям влади та громадськості можна досягти значущих результатів у боротьбі з дезінформацією та створенні стійкого інформаційного простору для майбутніх поколінь українців.

Об’єднання зусиль для інформування та покращення медіаграмотності

Неприбуткова організація Smart Angel у співпраці з Центром стратегічних комунікацій, громадськими організаціями, міжнародними партнерами та українськими медіа запустили медійні кампанії національного рівня, спрямовані на:

  • розвінчання фейків, що розповсюджує Росія в Україні та за кордоном,
  • навчання людей розпізнавати російську пропаганду та протидіяти їй,
  • адаптацію життя в умовах надзвичайних ситуацій (зокрема, під час блекаутів, обстрілів, мінування, підтоплень тощо),
  • реінтеграцію та життя у тимчасово окупованих та звільнених громадах і правила, що рятують життя.

Експерти Центру стратегічних комунікацій є співавторами матеріалів та надають експертні коментарі в етерах на ТБ.

Спільні медійні кампанії

  • Стоп фейк!

Сюжети з експертами, які роз’яснюють сутність дезінформації і те, чому вона працює, у прямому етері «Сніданок з 1+1». У сюжетах розглядають найсвіжіші хибні новини та дають поради щодо медіаграмотності.


Пропонуємо вам переглянути деякі сюжети за участю експертів Центру стратегічних комунікацій:

Що ховається за «лякалками» Росії про постачання західної зброї Україні

Фейки про псевдовибори: як проходить незаконне голосування на тимчасово окупованих територіях

Як росіяни промивають мізки школярам та відверто фальсифікують історичні факти у підручниках

  • Бувай, фейк 

20-хвилинні відео, які розповідають про аудіовізуальні та текстові наративи, які російські та білоруські пропагандисти вводять в інформаційне поле. Матеріали ґрунтуються на проведених дослідженнях та аналізах.

Відео, за участю експерта Центру стратегічних комунікацій:

Як Росія виправдовує свою агресію постачанням західної зброї

  • ТОП-5 фейків

Щотижнева рубрика для розвінчання ТОП-5 фейків російської пропаганди, виявлених авторитетною командою фактчекінгу.

Усі відео можна переглянути за посиланням.

  • Статті-колонки експертів на ресурсах інформагентства УНІАН, в яких пояснюються важливі події, актуальні «на сьогодні», тренди російської пропаганди та правила, як розпізнавати маніпуляції, фейки та ІПСО. 

Теми, які висвітлювали експерти:

Як російська пропаганда поляризує українське суспільство

Від «братських народів» до «війни з нацистами»: еволюція російської брехні

  • Контекстний дайджест

Серія з 24 відео для іноземної аудиторії про історичні відносини між Україною та Росією. Перші 4 випуски про передумови російської війни в Україні, 10 років революції Гідності та як Росія перетворила зерно на зброю можна переглянути  за посиланням.

Співпраця зі Smart Angel здійснюється в рамках «Всеохопної інформаційно-просвітницької кампанії з протидії дезінформації» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст матеріалів є виключною відповідальністю редакцій і не обов’язково відображає позицію ЄС. 

Довідково: 

Smart Angel – неприбуткова організація, яка на національному рівні впроваджує медійні кампанії на соціально важливі теми разом із міжнародними організаціями, державними органами, громадськими організаціями та провідними медіа країни та забезпечує потреби українських воїнів і захисників, що боронять нашу країну. 

З жовтня 2022 року командою Smart Angel втілено 7 національних медіакампаній, з охопленням більш ніж  207 млн у діджиталі, 31+ млн на ТБ, 12 млн на радіо. 

Основними партнерами, які підтримують діяльність в медійному напрямку є: Представництво Європейського Союзу в Україні (EEAS), U.S. Agency for International Development (USAID), Міжнародний фонд «Партнерство за сильну Україну», Фонд «Східна Європа», Міністерство інформаційної політики та культури України, Міністерство закордонних справ України, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, ГО «Детектор медіа», ГО «Vox Ukraine», проєкт  «StopFake», Український інститут медіа та комунікації, Центр демократії та верховенства права тощо.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: