Аналітика

Бої за Бахмут: рішення тримати оборону

Навігація та корисні матеріали

Російська пропаганда вже не перший місяць підігріває свою публіку перспективою взяття Бахмуту – районного центру Донецької області. Тим часом «Фортеця Бахмут» не здається і залишається кісткою в горлі путінських загарбників.

Бахмут для пропаганди став замінником перемоги, якої неспроможний досягти «генеральний наступ» Герасимова. Завдяки героїзму та стійкості українських воїнів, багато хто й зовсім не помічає цього «вирішального» наступу. Адже війська, яким наказали здійснити стрімкий прорив вглиб української території, безнадійно загрузли посеред Донеччини.

Ще раз наголосимо, що це результат героїзму і стійкості Сил оборони України, які стримують направду шалений натиск ворога, що не рахується зі втратами. Росія вже поклала під Бахмутом десятки тисяч штурмовиків. І навіть, якщо агресорам все ж вдасться витіснити захисників з міста, то це не наблизить «герасимових» до успіху – адміністративні кордони незаконно анексованих областей лишаться для них так само недосяжними.

Отже Бахмут не є тою ціллю, досягнення якої реально допоможе Москві перемогти. Але російська пропаганда пішла проти цієї простої істини. Пропаганда не може визнати провал всієї воєнної кампанії, а тому підміняє її мету Бахмутом – одним районним центром на Донеччині. Один районний центр, на відміну від решти області, бачиться росіянам досяжною ціллю. І задля її досягнення ворогам вже нічого не шкода. Нехай перемога буде пірровою. Аби хоч якась перемога.

Українське командування добре усвідомлює справжню мотивацію противника. Якщо на карті є точка, заради якої ворог не жаліє своїх людей, значить варто приділити належну увагу цій точці. Адже наша мета якраз і полягає в тому, щоб виснажити росіян та позбавити їх наступального потенціалу. Для нас Бахмут – це пункт утилізації путінських смертників.

За понад півроку оборони Бахмут і справді став українською фортецею Донбасу. Його тактично вигідно обороняти. Ресурси і втрати сторін у битві за Бахмут просто неспівмірні. Тому, поки є можливість тримати Бахмут, гарнізон буде його тримати. Ми добре вміємо в оборону. А коли навіть відступаємо, то гідно, а не як росіяни з-під Балаклії чи Херсону.

«Фортеця Бахмут» успішно скорочує «популяцію» російських найманців, чмобіків та недобитків кадрових військ. Щоб ці орди більше не заважали нам у майбутньому. А ще героїчний гарнізон Бахмуту виграє для України дорогоцінний час, аби зібрати сили для власного контрнаступу. Згадаймо минулий рік, коли вперта оборона Сєвєродонецька і Лисичанська допомогла нам підготуватися для деокупації Харківщини й правобережної Херсонщини.

Місто вже стало легендою. А пісня «Фортеця Бахмут» гурту «Антитіла» стала хітом, закарбовуючи його назву в історію. Україна обов’язково визволить всі наші героїчні міста. Ми повернемося, а розбитий ворог – безславно тікатиме.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Навігація та корисні матеріали

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: